Márciusban 13,7 százalékkal nőtt a nettó átlagbér Romániában
A nettó átlagbér értéke elérte a 3075 lejt (209 400 forint), ami 4,8 százalékkal volt magasabb az előző havi, februári nettó átlagbérhez képest. Havi összevetésben hasonló növekedési rátát jegyeztek a bruttó átlagbérnél is, amely elérte 5050 lejt (343 900 forint) márciusban - írja az MTI.
Az infláció figyelembe vételével számolt reálbér növekedés 9,3 százalék volt márciusban a tavalyi év azonos időszakához képest.
Romániában a bérek növekedése jelentős nyomást helyez a vállalkozókra. A növekedési kényszert részben a jelentős munkaerőhiány serkenti, egyes becslések szerint ugyanis a jelenlegi termelői kapacitások ellátásához több mint egymillió dolgozóra lenne a szükség. A vállalatok béremelésekkel és egyéb juttatásokkal igyekeznek hűségessé tenné a dolgozóikat.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Németországban vita folyik arról, hogy szükséges-e eltörölni egy munkaszüneti napot a gazdaság élénkítése érdekében. Bár Európához mérten az... Teljes cikk
Olaszországban a szavazásra jogosultak 30,6 százaléka járult az urnákhoz, ami érvénytelenné tette a vasárnap és hétfőn rendezett népszavazást... Teljes cikk
Ideiglenesen vezethetik be a négynapos munkahetet a németországi gyárban. Teljes cikk
- Felmérés: Romániában a felnőtt lakosság több mint harmada funkcionális analfabéta 2 hete
- Ezek a legjobban fizetett szakmák Magyarországon – Van, ahol a 3 milliós fizetés is elérhető 2 hete
- 1 millió forintos fizetés a mezőgazdaságban? Itt lehetséges 2 hete
- Szinte másik világ: hol keresnek a legjobban és legrosszabbul a magyarok? 3 hete
- Mennyit lehet keresni diákmunkával? 3 hete
- Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára 3 hete
- A teljes munkaidőben dolgozók keresete és annak változása néhány kiemelt csoportban 3 hete
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 3 hete
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 3 hete
- A bruttó átlag-, valamint a reálkeresetek alakulása Magyarországon 4 hete
- Itt vannak a számok: ennyi a havi fizetése egy átlagmagyarnak 4 hete