Nem jogszerű a március 30-ra hirdetett munkabeszüntetés
Nem tartja törvényesnek a március 30-ra meghirdetett egyórás munkabeszüntetést Palkovics László, az oktatásért felelős államtitkár, mert az nem felel meg a jogszerű sztrájk feltételeinek, írja az Inforádió.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete megkísérel megszervezni erre az időpontra egy törvényes sztrájkot. Mendrey László kezdeményezte a sztrájkbizottsági tárgyalást, az elégséges szolgáltatásokról pedig a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal is tervez egyeztetést.
Inforádió
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Cafeteria 2026 2 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 3 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 3 hónapja
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 3 hónapja
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 4 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 5 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 5 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 5 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 5 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 5 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 5 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben