Nőtt a munkanélküliség
A KSH ma megjelent adatai szerint a május-júliusi időszakban 244,4 ezer munkanélküli volt Magyarországon, 2,8 ezerrel több, mint a megelőző időszakban. Az egy évvel korábbi időszakhoz képest a növekedés 5,7 ezer fő. A munkanélküliségi ráta 5,9%. A foglalkoztatottak száma stagnál, 3,89 millió fő.
A munkanélküliek 45,5%-a egy éve vagy annál régebben keresett állást, a tartósan munkanélküliek aránya 3,5 százalékponttal magasabb az előző év azonos időszakinál. A munkanélküliség átlagos időtartama 17,1 hónapra nőtt.
A 15-24 éves fiatalok aránya az összes munkanélkülin belül 22%, az e korcsoportba tartozók munkanélküliségi rátája 15,2%, ami 2,3 százalékpontos emelkedés 2003 ugyanezen időszakához képest.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben