Orvossztrájkot hirdettek Ausztriában
Általános sztrájkot hirdettek az osztrák orvosok a betegellátás rendszerének tervezett átszervezése miatt. A november 8-ára kitűzött munkabeszüntetés során felfüggesztik a rendeléseket, és a kórházakban is csak sürgősségi ellátásban részesítik a rászorulókat - jelenti a Világgazdaság.
A radikális lépésre azért került sor, mert a kormány - a tetemes kiadásokkal takarékoskodva - ambuláns ellátási központokat kívánt létrehozni, hogy tehermentesítse az állandóan rendelkezésre álló, de a legköltségesebb ellátási formát nyújtó kórházakat. Az új kezelési eljárás részeként megszűnne az a gyakorlat, hogy kisebb beavatkozást vagy szerényebb ellátást igénylő esetekben is rutinszerűen a kórházakba küldjenek betegeket, miközben a helyi rendelőkben felhalmozott drága eszközpark gyakorta kihasználatlan marad. A létrehozandó ambuláns központokat több orvos munkaidejének összehangolásával működtetnék, így bármikor - akár éjjel is - lehetne kórházak nélküli gyors beavatkozást végrehajtani.
Az osztrák orvosi kamara szerint viszont az átszervezéssel "államosítják" az egészségügyet, a gyógyító személyzet kiszolgáltatottabbá válna a helyi finanszírozó központokkal szemben. Az különösen kiverte a biztosítékot, hogy a létrehozandó ambuláns központokat nemcsak orvosok, hanem a pénztárak delegáltjai vagy külső személyek is vezethetnék, minek következtében "kisajátítanák" a rendeléseket és veszélyeztetnék a hagyományos szakorvosi státusokat.
Világgazdaság
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A szakértő szerint a vezetőnek mentális egészségügyi napokat, pénzügyi támogatást és jóléti forrásokat kellene felajánlaniuk a dolgozóknak,... Teljes cikk
A leépítések elsősorban a háttérirodai műveleteket érintik. Vannak olyan intézmények, amik máris megkezdték az elbocsátásokat. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a készséghiány növekedése miatt a cégek nem tudnak felkészülni a változó gazdaság követelményeire. Teljes cikk
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 3 hete
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 2 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 2 hónapja
- Aggasztó a magyar orvosok mentális állapota: 100-ból 2-nél súlyos az öngyilkosság veszélye 2 hónapja
- A vizelet negatív, a panasz mégsem múlik? Hólyagfájdalom-szindróma is lehet 3 hónapja
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 3 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 4 hónapja
- Zajlanak a tárgyalások a munkavállalókkal a kukássztrájk után 4 hónapja
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 4 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 4 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 5 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa