Ötszáz rezidens pályázott az ösztöndíjra: siker vagy kudarc?
Már 450 rezidens elnyerte az államtitkárság havi százezer forintos ösztöndíját. A szaktárca sikerről beszél, a rezidenszövetség szerint nincs ok az örömre. A szövetség számításai szerint ugyanis az érintetteknek még az ötöde sem jelentkezett - hangzott el a Kossuth Rádió Krónika című műsorában.
A Magyar Rezidens Szövetség számításai szerint a rezidensek ötöde sem jelentkezett. Felméréseik azt mutatják, hogy a végzettek negyede semmiképpen nem tervez külföldi munkavállalást. Ez pedig Pap Magor elnök szerint azt jelenti, hogy még azt a kört sem sikerült megszólítani, amelyik mindenképpen maradna az országban. Hozzátette: néhány száz orvosnak javulhat a helyzete néhány évig, de a többiek bérének rendezéséről egyetlen szó sem esik.
A hatszáz helyre december elsejéig lehet pályázni.
Kossuth Rádió
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk
- A betöltetlen orvosi állások aránya vármegyénként - grafikon 2 hónapja
- Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat 2 hónapja
- Bértáblák 2026 2 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 3 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 4 hónapja
- Aggasztó a magyar orvosok mentális állapota: 100-ból 2-nél súlyos az öngyilkosság veszélye 4 hónapja
- Erasmus-botrány: Magyarország tiltakozik, de a diákok hiába várnak? 4 hónapja
- A vizelet negatív, a panasz mégsem múlik? Hólyagfájdalom-szindróma is lehet 5 hónapja
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 6 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 6 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 7 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben