Ötven százalékos béremelés lesz Romániában
A román miniszterelnök a hétvégén a minimálbér 50 százalékos emelését helyezte kiáltásba 2014-re, mert a kormány nem akarja alacsony szinten tartani a béreket csupán azért, hogy a külföldi befektetőknek emiatt legyen vonzó Románia.
Popescu-Tariceanu megemlítette, hogy a jelenlegi kormányzat ideje alatt - 2004-hez képest - 92 százalékkal nőtt a romániai minimálbér, ami a szakszervezettekkel pénteken létrejött megállapodás alapján októbertől 540 lej (1 lej=64,79 forint) lesz.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk
Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk
Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk
- A fogyatékossággal élők gazdasági aktivitása - grafikon 2 hete
- Létminimumon a rendvédelem hátországa? Vita a RIASZ-dolgozók béréről 3 hete
- Nevelőszülői béremelés? Igen is, meg nem is 3 hete
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 3 hete
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 1 hónapja
- Béremelést kapnak a HUN-REN dolgozói 1 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 1 hónapja
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 1 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja
- „Nettó 297 ezerből nem lehet megélni” – drámai munkaerőhiányra figyelmeztet a szakszervezet 2 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa