Pénzes állást kívánnak maguknak karácsonyra a britek
A brit munkavállalók ünnepi kívánság-listáján előkelő helyet foglal el az az óhaj, hogy a karácsonyfa alá egy jobban fizető állásajánlat (is) kerüljön derült ki egy frissen publikált közvélemény kutatásból az Egyesült Királyságban.
A második legnépszerűbb kívánság új és izgalmasabb feladatkört biztosítana a beosztottaknak az új évben - ezt a megkérdezettek 13 százaléka jelölte meg fő boldogság-forrásként. Ennél jóval kevesebben (mindössze 8 százalék) tartaná örömteli karácsonyi meglepetésnek a jobb munkahelyi légkört, míg ennél is kevesebben (6 százalék) szeretnének rátermettebb főnököt a Jézuskától. A felmérésben résztvevők alig hat százaléka mondta azt, hogy még az ünnepek alkalmából sem hagy semmi kívánnivalót maga után a munkája.
A választ adó dolgozók közül a legfiatalabbak, azaz a 18 és 29 év közöttiek voltak a legpénzéhesebbek. Ennek a korcsoportnak 72 százaléka szeretne magasabb bért, míg az ötven felettieknek mindössze 57 százaléka áhítozik erre az ünnepek alkalmával (is).
Menedzsment Fórum
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk
Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk
Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa