Sztrájkbizottságot alakított a Mozdonyvezetők Szakszervezete
Sztrájkbizottságot alakított a Mozdonyvezetők Szakszervezete (MOSZ), miután a kollektív munkaügyi vitára tett kezdeményezését elutasította a MÁV-TRAKCIÓ Zrt.
A szakszervezet küldöttközgyűlése december 5-én dönt a munkabeszüntetésről és annak időpontjáról. Dancsa Attila, a MOSZ ügyvezető alelnöke az MTI-nek elmondta, hogy a sztrájktörvény alapján a munkabeszüntetést kollektív munkaügyi vitának kell megelőznie. Ennek eredménytelensége esetén, illetve ha nem jön létre az egyeztető eljárás, akkor megnyílik a sztrájkjog.
Hozzátette, hogy a sztrájkfelhívásról hozott döntés után a szakszervezet a bíróság előzetes véleményét is ki fogja kérni arról, hogy jogszerű-e a sztrájk vagy sem.
A MÁV-TRAKCIÓ a szakszervezetnek adott válaszában - amelyet a szakszervezeti vezető bocsátott az MTI rendelkezésére - az áll, hogy a munkáltató nem kíván a felsorolt ügyekben kollektív munkaügyi vitát folytatni, e helyett javasolja, hogy a felvetett problémákat és az azokkal kapcsolatos vitákat a kollektív szerződés által szabályozott vállalati érdekegyeztető tanács keretében vitassák meg a felek.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 2 hete
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 3 hete
- 72 dolgozó sorsa lett kérdéses a Szőlő utcai javítóintézet ügyében 2 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 2 hónapja
- Sztrájk és káosz a világ leghíresebb múzeumában 4 hónapja
- Rasszizmusvád a HR-szakma központjában: indul a Mohamed-per 4 hónapja
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 5 hónapja
- Ekkora munkaügyi bírságot szabtak ki az építőiparban dolgozó cégekre 2024-ben 5 hónapja
- Bérvita és elvándorlás: összeomlás szélén a színházi szakma? 5 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 6 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 6 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben