Szűkül a brit munkaerőpiac, nyomás alatt az EU-s munkavállalókat foglalkoztató cégek
Szűkül a brit munkaerőpiac, a munkaadók egyre nehezebben találnak munkaerőt egy kedden ismertetett felmérés eredményei szerint - írja az MTI.
"A munkaadók nemcsak a legjobb és tehetségesebb munkavállalókat találják meg nehezen, de az olyan állásokat is csak nehézségek árán tudják betölteni, mint a szakácsoké, a sofőröké vagy az áruházi dolgozóké" - tette hozzá Kevin Green.
A Markit piackutató által négyszáz cég megkérdezésével júliusban készített felmérés szerint a munkaerőhiány miatt mind az állandó, mind pedig az átmeneti állások esetében növekednek a bérek, a jelentkezők száma azonban ennek ellenére csökken. Azáltal pedig, hogy a brit európai uniós tagság 2019-ben várható megszűnése miatt EU-s munkavállalók távoznak, még többféle munkakör vált nehezen betölthetővé.
A brit statisztikai hivatal (ONS) szerint a foglalkoztatottság évtizedek óta most a legmagasabb, a munkanélküliség pedig a legalacsonyabb a szigetországban.
A Markit felmérésének eredményei arról tanúskodnak, hogy az állandó állások között különösen nagy a munkaerőhiány, és az ideiglenes vagy szerződéses munkák esetében is több mint két éve nem nőtt a mostanihoz hasonló ütemben. Az esetleges jelentkezők száma azonban meredeken csökken.
A kutatás szerint az állandó állások esetében a fizetések 20 hónapos csúcson vannak, noha a brit statisztikai hivatal szerint az átlagos heti bérek növekedése szerte az Egyesült Királyságban lassul, és csak 1,8 százalékkal magasabbak az egy évvel korábbinál. Legutóbb 2014-ben lassult le ennyire a jövedelmek növekedésének üteme.
Mindezt saját felméréseinek eredményeivel kiegészítve a REC közölte, az állandó állásoknál a kezdő fizetés az ország általuk megfigyelt összes részében nőtt, a legnagyobb mértékben Anglia déli részén.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 7 napja
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 1 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 1 hete
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 3 hete
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 3 hete
- Felkészülés a fogadásukra: mit tehet egy cég, hogy sikeresen fogadja a Fülöp-szigeteki munkavállalókat? 4 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 4 hete
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 4 hete
- A foglalkoztatottak számának alakulása hazánkban 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 1 hónapja
- 500 fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozhat majd a debreceni akkugyárban 1 hónapja