Megjelent: 18 éve

Több az adóköteles!

Az önkéntes egészségpénztárak jogszabályai folyamatosan változnak, ez nem kedvez sem a pénztáraknak, sem a tagoknak. A kormány egy friss rendeletében az önkéntes és önsegélyező egészségpénztárak tanévkezdési, illetve sportcélú támogatását módosította.

2007. augusztus 21.
| Tunyogi Henrik Küldés ismerősnek | Nyomtatás | Hozzászólások (0)


Több az adóköteles!


Az önkéntes egészségpénztárak jogszabályai folyamatosan változnak, ez nem kedvez sem a pénztáraknak, sem a tagoknak. A kormány egy friss rendeletében az önkéntes és önsegélyező egészségpénztárak tanévkezdési, illetve sportcélú támogatását módosította.

h i r d e t é s




A június 29-ei dátumot viselő, ámde július 2-án, hétfőn megjelent Magyar Közlönyben lévő kormányrendelet július 1-jei hatállyal módosította az önkéntes kölcsönös egészség- és önsegélyező pénztárak szolgáltatásait szabályozó, még 2003-ban született rendeletet.

Adóköteles fogápolás

Az első szabály konkretizálja a tanévkezdési - beiskolázási - támogatás feltételeit és összegét. Eszerint csak olyan gyermek után jár ez a támogatás, akinek családi pótlékra jogosult személy vásárol tankönyvet, taneszközt, illetve ruhát. A támogatás - gyermekenként - legfeljebb 20 ezer forint lehet egy évben, és azt a tanév kezdő napját megelőző vagy azt követő 60 napon belül kiállított számla alapján lehet kifizetni.

A másik módosítás a sportcélú támogatáshoz kapcsolódik. A feltételek nem változtak - tehát különböző bérletek fizethetők ki a pénztárból -, de utazás-, szállás- és sportruházati költségek nem. Új elem e költségek behatárolása: legfeljebb az év első napján érvényes minimálbérig jár a sportcélú támogatás (ez jelenleg 65 ezer 500 forint). A rendelet utolsó mondata szerint ezt a szabályt az idén csak július 1-jétől kell alkalmazni.

Az egészségpénztári befizetésből finanszírozható a vizitdíj és a kórházi napidíj. Adóköteles szolgáltatássá váltak a sporteszközök, a sportbérlet, a természetgyógyászati szolgáltatások, a gyógyteák, a fog- és szájápolási cikkek.

Üdülésre is költhető a keret, de csak abban az esetben, ha orvosi szolgáltatást a pénztártag nem vesz igénybe.

Mindenki megsínyli

A nagyon gyorsan változó jogszabályok nem tesznek jót az egészségpénztárak üzletmenetének. Az új rendeletek ugyanis hatással vannak az emberek költési- és megtakarítási szokásaira. A pénztárak számára létfontosságú a tagok folyamatos informálása, ám az egymásnak néha ellentmondó változtatások bizonytalanságot szülnek a pénztári körökben. Egyes szakértők egyenesen a rendszer egyszerűsítését tartanák indokoltnak. (A pénztárak szövetsége pedig egyenesen az Alkotmánybírósághoz fordult.)

Az egészségpénztárak egyöntetű véleménye szerint a sok, gyakran változó adminisztratív előírás felesleges többletkiadásokkal jár, miközben az elbizonytalanodó tagság egyre több pénzt vesz ki a rendszerből. A további szigorítástól való félelem az állampapírban tartott 30-40 milliárd forint lassú fogyását is okozhatja.

  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV július elején

A NAV több vármegyében is ellenőrzi a strandokat. Többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk

Dupla béremelés jön – tízezreknek nő a fizetése a közigazgatásban

Dupla béremelést kapnak a kormánytisztviselők: szeptembertől és januártól összesen 30 százalékkal nőhet a fizetésük – jelentette be Navracsics... Teljes cikk

Megújul a magyar MI-stratégia – az adatgazdaságtól a humanoid robotokig

A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája - mondta a... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek