Több tízezer munkahely szűnik meg Csehországban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatCsehországban az év végéig mintegy 20 ezer munkahely szűnik meg, míg januárban és februárban további 15 ezer személy elbocsátásával kell számolni - írja pénteken a Mladá Fronta Dnes című cseh napilap.
Több tízezer munkahely szűnik meg Csehországban 2003. november 7. FigyelőNet, MTI-Eco Csehországban az év végéig mintegy 20 ezer munkahely szűnik meg, míg januárban és februárban további 15 ezer személy elbocsátásával kell számolni - írja pénteken a Mladá Fronta Dnes című cseh napilap. A munkanélküliség már most meghaladja a munkaképes lakosság tíz százalékát, s a jövő évben a helyzet tovább romlik. Ami a munkanélküliséget illeti Csehország a rendszerváltás óta most van a legrosszabb helyzetben. Tíz járásban a munkanélküliség meghaladja a 15 százalékot. A húsz legnagyobb csehországi gazdasági vállalat az idén 11 ezer embert bocsátott el."A jövő évben nem várható, hogy csökkenne a munkanélküliség. 2005-ben azonban már be kellene következnie a fordulatnak ezen a téren" - állítja Zdenek Skromach munkaügyi és népjóléti miniszter. Az egyes cégek által közzétett adatokra hivatkozva kifejti: a Cesky Telecom 2700, a Ceské Dráhy (vasút) 2600, az OKD (ostravai bánya) 1073, míg a Vítkovice (vasmű) 720 személy bocsát el az év végéig. Több száz személlyel csökkenti alkalmazottai számát a CEZ energetikai csoport és a Komercní Banka is.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?