Új törvényt kapnak a kkv-k
Az Európai Bizottság ismertette az európai kisvállalkozói törvényről szóló javaslatát. Az új jogszabály célja az EU-ban működő kis- és középvállalkozások (kkv-k) versenyképesebbé tétele, a támogatási rendszer erősítésén, valamint az adminisztratív akadályok csökkentésén keresztül. A javaslat egyik legfontosabb eleme az európai magántársaság, mint új, európai szintű társasági forma bevezetése.
A jogszabály négy kiemelt területen alakítaná át a jelenlegi szabályokat. Elsőként egyszerűsíteni fogja az eljárásokat és csökkenteni fogja a költségeket. Növelni fogja a kkv-k támogatásainak intenzitását, és megkönnyíti a kkv-k számára, hogy a képzési, kutatás-fejlesztési, környezetvédelemi, valamint egyéb támogatásokból részesüljenek.
Másodsorban az európai magántársaságok új statútuma lehetővé teszi az "európai magántársaság" (Société privée européenne, SPE) alapítását, amely valamennyi tagállamban egységes szabályok alapján működhet. Kidolgozásának az volt a célja, hogy csökkentsék a jelenleg a határon átnyúló tevékenységet folytató kkv-kra nehezedő terhet, hiszen azoknak különböző cégformában kell létrehozniuk leányvállalataikat minden olyan tagállamban, ahol üzleti tevékenységet kívánnak folytatni.
Egyszerűbb pénzügyi környezetet teremtenének
Harmadsorban az ÁFA típusú adókra vonatkozó új javaslat lehetővé fogja tenni a tagállamok részére, hogy csökkentett ÁFA-kulcsokat vessenek ki a helyben nyújtott szolgáltatásokra, ideértve a munkaigényes szolgáltatásokat is, amelyeket főként kis- és középvállalkozások nyújtanak.
Végezetül tervezik a késedelmes fizetésekről szóló irányelv módosítását is annak érdekében, hogy a kkv-k felé fennálló tartozásokat az előírt 30 napos határidőn belül kiegyenlítsék.
Emellett a jogszabály szerint 10 elvnek kell vezérelnie a szakpolitikák kidolgozását és végrehajtását az EU és a tagállamok szintjén. Ide tartozik például az, hogy az üzleti kudarc esetén biztosítani kell a lehetőséget az újrakezdéshez, illetve hogy könnyíteni kell a finanszírozásokhoz való hozzáférést. A javaslat szorgalmazza, hogy a tagállamok az adminisztrációs terheket 2012-ig 25 százalékos mértékben csökkentsék, valamint hogy segítsék elő az új vállalkozás létrehozásához szükséges idő csökkentését is.
Az előirányzott intézkedések révén a kkv-k számára könnyebbé válhat a szabályok kidolgozásában való részvétel, a közbeszerzési szerződések elnyerése. Végezetül a kisvállalkozói törvény új megoldásokat vázol fel a vállalkozásindítás iránti érdeklődés fokozására és a vállalkozóibb szemlélet kialakítására, különösen a fiatalok körében. (A kormány és a fuvarozói érdekképviseletek aláírták azt a megállapodást, amely a közlekedési szolgáltatók megromlott versenyhelyzetének javítását, illetve az ágazat működőképességének fenntarthatóságát célozza.)
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Öt éve nem mért csúcsra emelkedett a munkanélküliségi ráta Nagy-Britanniában a tavalyi utolsó negyedévben. Teljes cikk
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 2 hete
- Forradalmi kísérlet Európában: alapjövedelmet kap 2000 dolgozó – állami szinten 3 hete
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 3 hete
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 4 hete
- 6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte? 4 hete
- Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is 4 hete
- Közel 2,5 millió forint támogatás minden új dolgozó után - már pályázhatnak a kkv-k 4 hete
- Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos 4 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 1 hónapja
- Közeleg a határidő - Eddig várja a NAV a lakhatási támogatások adatait 1 hónapja
- Mi történik valójában egy szupervízión? 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben