Újabb százezres tüntetések Franciaországban
Több százezer diák tüntetett Franciaország több városában egy újabb széleskörű mozgósítás keretében, hogy elérjék az első munkavállalásról szóló törvény visszavonását. Párizsban összecsapások robbantak ki késő délután a tüntetők és a rendőrök között.
Nicolas Sarkozy belügyminiszter felszólította a rendőröket, hogy "mutassanak példát visszafogottságból, hidegvérből és maximálisan tartsák tiszteletben etikai kódexüket". Késő délután a Place de la Nation térről indult menet végeztével az elegáns VII. kerületben törtek ki zavargások: néhány fiatal felgyújtott egy újságos bódét. A tűzoltók mellett a rohamrendőrök is közbeavatkoztak. Egy diák megsebesült. Egy 200 főnyi, arcukat eltakaró fiatalokból álló csoport, amely nem vett részt a felvonulásban, üvegekkel kezdte dobálni a rohamrendőröket, akik könnygázzal válaszoltak. A kora esti órákban elcsitult a helyzet.
Blokád alatt az iskolák
Bordeaux-ban középiskolások és szakszervezeti aktivisták tüntettek a törvény ellen, amely jogot ad a 26 év alatti fiatalt első munkahelyén alkalmazó munkaadónak, hogy két éven belül minden indoklás nélkül felmondhasson neki. Marseille-ben a nagy erővel kivonult rendfenntartók kordonjában zajlott a megmozdulás, miközben a szervezők többször is nyugalomra szólították fel a részvevőket.
Hasonló tüntetések voltak Limoges-ban, Orléans-ban, Boulogne-ban, Le Havre-ban és Perpignanban. Ezzel egy időben blokád alá vettek a diákok számos középiskolát, köztük csak Párizsban 30-at, miközben a 84 francia egyetem kétharmadának életét zavarta meg a törvény elleni lázadás.
Dominique de Villepin francia miniszterelnök mindeddig kizárta, hogy visszavonják a törvényt, amelyet azzal a célzattal dolgozott ki a kormány, hogy harcoljanak a fiatalokat sújtó munkanélküliség ellen.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Több tízezer utas számára okozott fennakadásokat csütörtökön a légiirányítók sztrájkja Franciaországban. A munkabeszüntetés várhatóan... Teljes cikk
A munkavállalók azt mondták, hogy szükségük van extra pénzre a megélhetési költségek és az adósságok fedezésére, valamint pénzügyi biztonságra és rugalmasságra. Teljes cikk
Az Európai Bizottság ambiciózus tervet jelentett be, amely 2040-re 90 százalékkal csökkentené az üvegházhatású gázok kibocsátását, ezzel... Teljes cikk