Újabb sztrájkra készülnek a vasutasok
Sztrájkot jelent ma be a Vasutasok Szakszervezete és a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete Szolidaritás (VDSzSz) a szárnyvonalak tervezett bezárása ellen tiltakozásul.
A VDSzSz korábban már nehezményezte, hogy a MÁV vezetése a döntés meghozatala előtt nem tájékoztatta a szakszervezetet, és nem kérte ki véleményét a tervezett intézkedéssel kapcsolatban. Ezért az október 12-én megkezdett kollektív munkaügyi vitát kiegészítette a vonalakon tervezett személyszállítási forgalom-szüneteltetés kérdésével.
A Mozdonyvezetők Szakszervezete csütörtökön reggel tartott kétórás figyelmeztető sztrájkot, részben a szárnyvonalak bezárása miatt.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Éves szinten a foglalkoztatottak száma - 20-30 ezerrel - a kereskedelem a közigazgatás az egészségügy és a mezőgazdaság területén nőtt, míg a... Teljes cikk
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 4 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 4 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 5 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 5 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 6 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 6 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 6 hónapja
- Nem engedtek a nyomásnak: győzelmet arattak a győri munkások 6 hónapja
- Két órára leállt a munka a győri autóalkatrészgyártó üzemben 7 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 7 hónapja
- Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt 7 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa