A romák kétharmadának nincs munkahelye
Hatalmas képzettségbeli hátránnyal indulnak a romák a munkaerőpiacon, mert 80%-uknak csak általános iskolai végzettsége van. Ez az elhelyezkedési adatokon is látszik, hiszen mindössze 39%-uk dolgozik, írja a Magyar Nemzet.
Munkanélküliként a romák 16 százalékát tartják nyilván, míg inaktívnak 45 százalékuk számít, szemben a nem romák 4, illetve 31 százalékos mutatóival. A roma nőknek mindössze 30%-a foglalkoztatott.
Ez a helyzet már a javuló tendenciát mutatja, ami az utóbbi években következett be, ennek oka elsősorban a közmunka bővülésének következménye, amely a romák 42 százalékának adott munkát.
Képzettség terén az adatok azt mutatják, hogy a 15-64 éves romák közel 16 százaléka még az általános iskolát sem fejezte be 2015-ben, és további 63 százalékuk is csak alapfokú végzettséggel rendelkezett, a nem roma népesség esetében ez az arány mindössze 1, illetve 19 százalék volt.
15% végzett szakiskolát vagy szakmunkásképzőt, minden 20- romának van érettségije és 100.-nak felsőfokú végzettsége.
Magyar Nemzet
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
- A jövő munkavállalói már most elveszítik a fókuszt? Megszólaltak az egyetemi oktatók 2 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 2 hete
- Humánia HRS Group: stabil stratégiai partner a 2026-os munkaerőpiaci kihívásokban 2 hete
- Újraválasztotta elnökét a Felnőttképzők Szövetsége 3 hete
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 3 hete
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 4 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 4 hete
- Íme a 4 napos munkahét sikersztorija – amit a legtöbb cégvezető nem szívesen hall meg 4 hete
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 1 hónapja
- Riasztó adat: egy év alatt látványosan visszaesett a létszámbővítést tervező vállalatok aránya 1 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben