A Szeged-Csanádi Egyházmegye főiskolája vette át a békéscsabai gazdasági campust
A katolikus Szeged-Csanádi Egyházmegye fenntartásában működő Gál Ferenc Főiskola (GFF) vette át februártól a Szent István Egyetemtől (SZIE) a békéscsabai gazdasági campus működtetését. A GFF új mesterképzési szakokat és a munkaerőpiaci igényeknek megfelelően új alapszakokat is indítana a jövőben - írja az MTI.
A korábban Békéscsabán folytatott mesterszakos képzéseket (emberi erőforrás tanácsadó, pénzügy, vezetés és szervezés, valamint agrár-mérnöktanár) nem adta át a SZIE, azokat más telephelyeire helyezte át. Az átadás-átvételt mindkét intézmény szenátusa jóváhagyta.
A GFF szélesíteni tervezi a képzési portfóliót, a meglévő gazdasági, pénzügyi mellett a tervek szerint nyomdaipari mérnöki és informatikai képzéseket is indít majd.
A GFF a gazdasági kampuszból létrehozta a békéscsabai telephelyű gazdasági kart, amelynek dékánja Árpási Zoltán egyetemi docens, korábbi békéscsabai dékánhelyettes lett. Az új kari vezetőség feladata a kari tanács és más kari bizottságok létrehozásának előkészítése, a kari szervezeti struktúra és az új szabályzatok megalkotása - írta Kozma Gábor. A kari tanács 2025-ig tartó fejlesztési tervet is készít. A kari szervezeti egységek vezetőire a dékán tesz javaslatot - tette hozzá.
A GFF kihasználná a négy kara (teológiai, pedagógiai, egészség- és szociális tudományi, valamint gazdasági) közötti képzési együttműködéseikben rejlő lehetőségeket, ami az intézményi kutatási-képzési, oktatói-hallgatói közösségében rejlő energia aktivizálását jelenti - közölte a rektor.
A békéscsabai campusra jelentkezők száma mára jelentősen csökkent: míg 2011-ben 1150 hallgató járt oda, tavaly már nem érte el a 400-at ez a szám. A 2017-2018-as tanévre 131 új hallgatót vettek fel, ami csaknem 15 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
A GFF a szarvasi pedagógiai kart 2014-ben, a gyulai egészségügyi és szociális felsőfokú képzést tavaly februárban vette át a SZIE-től. 2015 óta fenntartója a békési szakképző intézménynek is. A SZIE Békés megyében a víz- és környezetgazdálkodással foglalkozó szarvasi Tessedik Campus fenntartója is.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Magánegyetem lett a BME a MOL belépésével 6 napja
- A potenciális munkaerő-tartalék negyedévenkénti alakulása - grafikon 7 napja
- Balatoni Katalin: rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés 1 hete
- Meghossszabbítják az év végéig felvett diákhitelek kamatstopját 2 hete
- A 15–74 évesek munkanélküliségi rátájának alakulása az EU tagországaiban - grafikon 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája és annak változása vármegyénként - grafikon 2 hete
- A fontosabb hazai munkaerőpiaci jelzőszámok - infografika 2 hete
- Egyre kevesebb munkaórát teljesítenek az európai dolgozók 2 hete
- Itt a tanév vége, pontozással értékelik a pedagógusok egyéni teljesítményét 2 hete
- A 15–64 évesek foglalkoztatási rátájának negyedévenkénti alakulása nemek és korcsoportok szerint 2 hete
- Ezért nehéz a kkv-nak jó könyvelőt találni 2 hete