Egyre kevesebben mennek külföldre dolgozni
Leginkább a szakmunkásképzőt vagy szakiskolát végzett, 20 és 39 év közötti egyedülálló férfiak vállalnak külföldön munkát.
A vállalatoknál el is kezdtek már foglalkozni a cégről kialakult képpel, hogy ezzel is magukhoz csábítsák a hazatérő munkavállalókat. Egyelőre azonban nem jellemző, hogy a magyarok tömegesen jönnének haza.
Trendfm
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Váratlan kiadás, betegség, elemi kár, hirtelen megnövekedett gyógyszerköltség - ezek azok az élethelyzetek, amelyekre a rendkívüli települési... Teljes cikk
Megnőtt azok aránya Közép-Európában, akik rövidebb, de az anyák és apák között egyenlőbben megosztott szülői szabadságot tartanak ideálisnak... Teljes cikk
Az utazási költségtérítés minden munkáltatót és munkavállalót érintő, de sokszor félreértett terület. Ki jogosult rá? Mennyit kell fizetni... Teljes cikk
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 1 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 1 hete
- A Súlyosan korlátozottak foglalkozásai településtípus szerint - grafikon 2 hete
- Így változhat a 3%-os hitel a külföldi magyaroknak 2 hete
- Ezer új munkahely jön létre Miskolcon 3 hete
- KSH: 66 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 3 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 4 hete
- Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres 1 hónapja
- Így áll most a munkanélküliség Európában – a fiatalok helyzete továbbra is nehéz 2 hónapja
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 2 hónapja
- Több a munkanélküli, kevesebben dolgoznak – kijöttek a friss KSH-adatok 2 hónapja


Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?