Mezőgazdasági gépkezelésre is jogosít az aranykalászos gazdaképzés
Nem csak a szántóföldi munkához szükséges kompetenciák elsajátításában segít az aranykalászos gazda képzés. A DEKRA Akademie arra hívja fel a figyelmet, hogy a tanfolyam sikeres elvégzését követően a végzettség egyszerre többféle gépkezelői jogosítványt is garantál, ami tovább növelheti egy mezőgazdasági vállalkozás vagy az ott dolgozó munkavállaló versenyképességét.
Napjainkban a mezőgazdasági termelés gépi felszereltsége meghatározó fontosságú a gazdálkodás hatékonysága szempontjából. A gépekkel végezhető munkafolyamatok szerves részét képezik a betakarításnak, szállításnak, raktározásnak és a feldolgozásnak. Növekedő tendenciát mutat a különböző kiegészítőkkel sokféle feladat elvégzésére alkalmas alapgépek száma. A technológiai fejlődés ugyanakkor hozzájárult a mezőgazdasági eszközök, munkagépek specializálódásához is. A gépi eszközök mind szélesebb körű alkalmazása a mezőgazdasági termelésben elengedhetetlené teszi a magas szakértelemmel bíró humán erőforrás alkalmazását – ezt felismerve iskolázzák be munkavállalóikat az agrárium vállalkozásai.
„A tanfolyamon egyszerre többféle gépkezelői jogosítványt is megszerezhetünk, ami tovább növelheti egy vállalkozás, vagy épp az adott munkavállaló verseny-, és piacképességét. A bizonyítvány mellé ugyanis egy mezőgazdasági gépkezelő jogosítvány jár, amely alapján 37 kW teljesítményhatár feletti, a szántóföldön alkalmazható traktort, önjáró mezőgazdasági betakarítógépet is vezethetünk, de kezelhetünk fejő- és tejkezelő gépet, s egyes keltetőgépeket is” – tájékoztatott Tornyi Lajos, a DEKRA Akademie értékesítési igazgatója.
A magyar támogatási rendszer is csak akkor tudja segíteni anyagiakkal a gazdálkodásba kezdőket, ha az fel tudja mutatni az üzleti terve mellett a megfelelő szakképzettségét igazoló végzettséget, például az aranykalászos gazda szakképesítés meglétét. A DEKRA Akademie értékesítési igazgatója hozzátette: aranykalászos gazdaként a várhatóan már márciusban megjelenő „Generációs megújulás fiatal mezőgazdasági termelők induló támogatásával” című pályázaton is elindulhatnak a 18 és 40 év közötti, Magyar Államkincstár ügyfél-nyilvántartási számmal rendelkező fiatal gazdák.
A piaci tapasztalatok szerint az aranykalászos gazda tanfolyamok azért is népszerűek Magyarországon mind az egyéni munkavállalók, mind pedig vállalatok körében, mert a résztvevők rövid idő alatt, gyakorlatorientált módon a lehető legösszetettebb tananyagot sajátíthatják el, ár-érték arányban kedvező anyagi ráfordítással. E képzésforma a mezőgazdaság szinte teljes területét érinti az állattartástól a növénytermelésen, kertészeti, géptani, agrárkereskedelmi ismereteken át egészen a vállalkozási és ügyviteli készségekig.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A svájci Davosban megrendezett Világgazdasági Fórumon – ahol évente a világ legnagyobb vállalatainak vezetői, kormányfők és döntéshozók... Teljes cikk
A puha készségek közül a professzionalizmus a második helyen végzett, ami egy szakértő szerint arra utalhat, hogy a fiatalabb generáció munkavállalói lazábbak. Teljes cikk
Az új „Óvodai nevelő” technikusi képzés kiemelkedő, bruttó 640 ezer forintos kezdő fizetéssel csábítja a fiatalokat, és gyors belépést... Teljes cikk
- Változás - mostantól így védi a magyar gazdálkodókat a törvény 1 éve
- Így mentené meg a magyar vidéket a Tisza Párt 1 éve
- Az egész európai agrárium egyik legkritikusabb kérdése a munkaerő 2 éve
- "Nem lehet, hogy minden más érdek fontosabb legyen, mint az európai gazdák érdeke" 2 éve
- Ismét utcára vonultak az uniós agrárszabályok ellen tiltakozó gazdák 2 éve
- "Európa ébredj fel!" - tiltakoztak közép- és kelet-európai gazdaszervezetek 2 éve
- Szlovákiában és Horvátországban is tüntetnek a gazdák 2 éve
- Több száz traktorral Prága belvárosába vonultak a tiltakozó gazdák 2 éve
- Kedvező változásokra számíthatnak a gazdálkodók 2 éve
- Gazdatüntetések söpörnek végig Európán: holland, belga és spanyol gazdák is utcára vonultak 2 éve
- Fiatal agrárszakembereket díjazott a Magyarok Kenyere Program 2 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben