Pölöskei Gáborné: a minőségi szakképzésnek lakosságmegtartó ereje van
A Kulturális és Innovációs Minisztérium szakképzésért felelős helyettes államtitkára szerint gyümölcsöző kapcsolat alakult ki a vállalkozói szektor és a szakképző intézmények között.
A minőségi szakképzésnek lakosságmegtartó ereje van, ezért is biztosít a kormány 96 milliárd forintot a szakképző intézmények infrastruktúra- és eszközfejlesztésére - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) szakképzésért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Kaposváron. Pölöskei Gáborné a Kaposvári Szakképzési Centrum (KSZC) most induló, 6,1 milliárd forintos intézményfejlesztési programjának nyitórendezvényén kiemelte: a kormány elkötelezett a piaci igényeket kiszolgáló hatékony és minőségi szakképzés megteremtésében. Ennek megfelelően stratégiát dolgozott ki a humán erőforrás, a tartalomfejlesztés és az infrastruktúra javítása érdekében. Közölte: a célkitűzések teljesítése érdekében az elmúlt években megduplázták a szakképzésben dolgozók bérét, díjazzák a tanárok teljesítményét és segítik a továbbképzésüket is.
Mint mondta, a módszertan megújítása keretében szoros, gyümölcsöző kapcsolat alakult ki a vállalkozói szektor és a szakképző intézmények között, így folyamatosan, a piac elvárásainak megfelelő megújuláson megy át a tananyag is. Pölöskei Gáborné úgy vélekedett: a szakképzés nemcsak a jól képzett munkaerő megteremtését szolgálja, hanem annak minőségi művelése a települések, térségek lakosságmegtartó erejét is növeli. Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium magasépítésért felelős helyettes államtitkára beszámolt arról, hogy a kaposvárihoz hasonló beruházásokat országszerte segítik azok az építészeti jogszabályok, amelyeket a kormány javaslatára alkottak meg a közelmúltban. Gelencsér Attila (Fidesz), Kaposvár országgyűlési képviselője arról beszélt, hogy az oktatási rendszernek folyamatos változáson kell átesnie, hiszen mindig le kell követnie a világban bekövetkező változásokat, amit a mostanihoz hasonló infrastrukturális fejlesztésekkel is segíteni kell. Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere azt emelte ki, hogy a beruházások a helyi közösséget, annak jól megfogalmazott céljait erősítik, hozzájárulnak a foglalkoztatási lehetőségek bővítéséhez, és segítik a város fejlődését.
A 2026 tavaszáig tartó intézményfejlesztési munkálatok során energetikai korszerűsítést hajtanak végre a KSZC Eötvös Lóránd Műszaki Technikum és Kollégium, valamint az oktatási központ másik kaposvári épületén, emellett bútorokat, eszközöket szereznek be. A KSZC tíz somogyi tagintézményt magában foglaló oktatási centrum, amely "a szakmai képzés mellett nagy hangsúlyt fektet a személyiségfejlesztésre, továbbá a munka világában és az életben való érvényesüléshez szükséges kompetenciák fejlesztésére" - olvasható a KSZC honlapján.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Magyarország első mesterséges intelligencia ipari tanszéke, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék öt év után tovább bővül. Az ELTE és a... Teljes cikk
A Diákhitel2 és a Képzési Hitel továbbra is kamatmentesen igényelhetők. Teljes cikk
A kormány a köznevelés minőségének javítása érdekében 2023-ban bevezette a pedagógusok egyéni teljesítményértékelését (TÉR), amit a KRÉTA... Teljes cikk
- Balatoni Katalin: rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés 2 hete
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 2 hete
- Itt a tanév vége, pontozással értékelik a pedagógusok egyéni teljesítményét 3 hete
- Balatoni Katalin: a pedagógusok digitális mentorok, lelki támaszok, kreatív alkotók 3 hete
- Hankó Balázs: öt tudásközpontot alakítanak ki a szakképzés további fejlesztése érdekében 3 hete
- A szakképzésbe is begyűrűzik a mesterséges intelligencia 4 hete
- KIM: Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival 4 hete
- Felmérés: Romániában a felnőtt lakosság több mint harmada funkcionális analfabéta 1 hónapja
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 1 hónapja
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 1 hónapja
- Kihirdették a 2025/2026-os tanév rendjét 1 hónapja