Rekordalacsony a munkanélküliség az OECD-országokban
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 37 tagállamában a munkanélküliség 5 százalékon stagnált májusban, ami rekordalacsony szint.
A mutató tizenharmadik hónapja csökken vagy stagnál.
A párizsi székhelyű szervezet szerint az OECD-országok kétharmadában a pandémia előtti szinten vagy az alatt volt a munkanélküliség májusban.
Májusban gyakorlatilag nem változott a munkanélküliek száma az OECD-országokban, 33,848 millióan voltak az áprilisi 33,825 millió után.
A nők körében májusban először nőtt a munkanélküliség 2020 decembere óta - 5,3 százalékra az áprilisi 5,2 százalékról. A férfiak körében maradt a 4,8 százalékos ráta. A fiatalok (15 és 24 év közöttiek) munkanélküliségi rátája 10,6 százalékról 10,4 százalékra csökkent, az ennél idősebb generáció (25 év felettiek) körében 4,3 százalék maradt.
Magyarországon az OECD adatai szerint a munkanélküliségi ráta 3,6 százalékra emelkedett májusban az áprilisi 3,4 százalékról.
- 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 6 napja
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 1 hete
- Miért bukik el a legtöbb HR-stratégia? – 10 nemzetközi trend 2026-ra 1 hete
- Megingott a magyar dolgozók biztonságérzete és jövőképe 2 hete
- A részmunkaidősök létszámváltozása 2019 és 2024 között - grafikon 2 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 2 hete
- A munkanélküliségi ráta nemek szerint - grafikon 2 hete
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 3 hete
- Munkaerőpiac 2026. Új képességűek kerestetnek! 3 hete
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 3 hete
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 3 hete

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig