kapubanner for mobile
         
Módosítva: 16 éve

2009. február 18. - 2009. február 19.
Six Sigma és Lean Management Felsővezetőknek

Helyszín: Budapest

Szervező: Major Dominika, 1/279-1047, [email protected]

A képzés célja: Megismertetni a vállalkozások felső vezetését a Hat Szigma és Lean módszertannal, hogy a jelenleg legeredményesebbnek tartott minőségügyi és termelékenységi filozófiákat, illetve ezek eszközrendszerét alkalmazzák munkájuk során.
A Hat Szigma a minőség eszköze, amely jelentős részben támaszkodik a matematikai statisztikára. A résztvevők a tréning után képesek lesznek úgy kérdezni a projektek irányítóitól, hogy közben nem kellett statisztikából szigorlatozniuk. A Lean a termelékenység növelésének, az értékteremtésnek az eszköze, a folyamatos fejlesztés filozófiájának megértésével rövid idő alatt látványos eredményeket lehet elérni.
A módszerek sikerének egyik kulcsa a projektek kiválasztása, a vállalati célokhoz való kapcsolása, a másik fontos elem, a nyomon követés és zárás. Célunk, hogy a gyakorlati tapasztalatok alapján mutassuk meg a legfontosabb elemeket.

Kiknek ajánljuk: Mindazoknak a vezetőknek, akik már művelik a Hat Szigma és Lean módszertant, de még magasabb szinten kívánják alkalmazni. Ajánljuk azoknak, akik most gondolkodnak a bevezetésen, és ki akarják kerülni mindazokat a buktatókat, amelyek óhatatlan velejárói minden új technika és eszközrendszer bevezetésének. A tréningen megismerkedhetnek a Hat Szigma és a Lean kialakulásának körülményeivel, fejlődésével. Mindkét módszer már két évtizedes múlttal rendelkezik, a tréningen résztvevők összegezve kapják az eddigi nemzetközi tapasztalatokat.

A képzés során nagyon sok konkrét esettel ismerkedhetnek meg a hallgatók, erre az előadó 30 éves ipari múltja a garancia. A résztvevőknek állandó lehetőségük lesz kérdéseik felvetésére, eddigi tapasztalataik megvitatására.

Nagyon sokan – igen helytelenül – úgy gondolják, hogy akár a Szigma, akár a Lean csak termelői környezetben működik. Az előadó konkrét példákon keresztül mutatja ennek ellenkezőjét.
A XXI. században egyre többet hallunk a Lean Six Sigma-ról, mit is takar ez, a képzésen erre a kérdésre is választ kapnak.

Hat Szigma tematika:
A Hat Szigma és a Lean megjelenésének, kialakulásának oka
A Hat Szigma kialakulásának körülményei
A Hat Szigma fejlődése, különböző szakaszai
A Hat Szigma lényege
A Hat Szigma, mint kötött folyamat
A Hat Szigma eszköztára
A Hat Szigma infrastruktúra
A Hat Szigma bevezetésének szabályai
A Hat Szigma tranzakcionális területeken
A Hat Szigmára való tervezés (DFSS)

Lean tematika:
A Japán Menedzsment Rendszer (JMS), a Toyota Termelési rendszer (TPS) és a Lean
Kulturális alapok, hatások és belső fejlődés
A Toyota Termelési rendszer
A Lean és alapelvei
Az alapelvek, a módszerek és eszközök áttekintése
- Érték (Mit akar a vevő? Az érték fogalma. A veszteségek okai.)
- Értékáram (Az értékáram és elemzése)
- Folyamatos áramlás (Az ütemidő, Heijunka, egy darabos áramlás, cella rendszerek, Jidoka)
- A húzó gyártás (JIT, kan-ban, szupermarket)
- Szabványosítás, tökéletesítés (kaizen, TPM, SMED, 5S,
A Lean bevezetésének szabályai
A Lean nem műszaki területeken
A Lean Six Sigma

További információ és jelentkezés:
http://www.tuvakademia.hu/index.php?o=46&tf=159