kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 14 éve

Putyin: Minden baj forrása a munkanélküliség

Az Észak-Kaukázust fojtogató munkanélküliséget nevezte minden baj forrásának, a térség legsúlyosabb társadalmi és pszichológiai bajának Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök az Egységes Oroszország párt regionális konferenciáján a dél-oroszországi Kiszlovodszkban.

Emlékeztetve arra, hogy a térségben minden ötödik ember állástalan, ezen belül is Ingusföldön több mint 50, Csecsenföldön pedig 30 százalékos a munkanélküliség, a következő tíz év első számú feladatának nevezte 400 ezer új munkahely létrehozását.

A szövetségi költségvetésből az utóbbi tíz évben 800 milliárd rubelt (mintegy 5,8 billió forintot) fordítottak az Észak-Kaukázus fejlesztésére, a 2000. évi 15 milliárd rubelről már 180 milliárdra emelkedett az éves támogatás. Putyin fontosnak nevezte a korrupció leküzdését, hogy minden egyes rubel útját nyomon lehessen követni.

Eredményként könyvelte el, hogy a problémák dacára a gazdaság életképesnek bizonyult, a mezőgazdasági és az ipari termelés jelentős mértékben emelkedett. A kis- és középvállalkozások 1,3 millió embert foglalkoztatnak, azaz a munkavállalók 30 százalékát. Csecsenföldön a harci cselekmények befejeződése óta újra működni kezdett az oktatási és az egészségügyi rendszer, 53 oktatási intézményt és 35 egészségügyi létesítményt állítottak helyre, 127 kilométer utat építettek, működnek a telefon- és egyéb kommunikációs szolgáltatások.

Hangsúlyozta, hogy tartalmas párbeszédet kell folytatni a jogvédő csoportokkal, amelyek jelenleg egyszerűen nem jutnak el helyben a hivatalos intézményekhez, a közönyösség és a cinkosság falába ütköznek. Rámutatott, hogy meg kell változtatni a társadalmi légkört az Észak-Kaukázusban és a térséggel kapcsolatban is. Le kell küzdeni a fóbiákat és sztereotípiákat, alapjaiban kell javítani a térség megítélésén Oroszországban és az egész világon.

A Kaukázus továbbra is kemény ideológiai terjeszkedés célpontja, olykor szélsőséges és radikális beállítottsággal ötvözve. Harc folyik az emberek értelmének és érzelmeinek megnyeréséért, s ezt a harcot Oroszország nem veszítheti el - figyelmeztetett Putyin, hozzátéve, hogy Oroszország nem tűri el a szuverenitása és területi egysége ellen irányuló támadásokat, minden erővel megvédi polgárai biztonságát, jogait és életét a szélsőséges erőkkel szemben.

Tavaly az Észak-Kaukázusban 400 iszlamista harcost, idén pedig százat öltek meg a biztonsági és katonai erők. Az Oroszországban tavaly végrehajtott 15 terrormerénylet felét az észak-kaukázusi térségben követték el. Putyin hangsúlyozta, arra törekednek, hogy a szélsőséges eszmék és erők hívei megértsék cselekedeteik kilátástalanságát, és térjenek vissza a normális életbe.
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Bocsánatot kért a Baidu PR-vezetője a túlhajszoltság dicsőítéséért

Qu Jing megtorlással fenyegette meg azokat a beosztottakat, akik panaszt tettek a vezetésére. Teljes cikk

Meddig élünk? - mutatjuk, hogy változott az országonként várható élettartam az EU-ban

Az Európai Unió tagállamainak adatait összesítve 2023-ban a születéskor várható élettartam átlagosan 81,5 év volt, ami 2022-hez képest 0,9 évvel... Teljes cikk

Ennyi dolgozó túlórázik az Európai Unióban

2023-ban az Európai Unióban (EU) a foglalkoztatottak 7,1%-a túlórázott, vagyis dolgozott az átlagos heti 40 óránál többet a főállású dolgozók... Teljes cikk