kapubanner for mobile
Megjelent: 20 éve

EU álláskereső - már magyarul is

2004. augusztus 18., szerda
Magyar nyelven is elérhető az EURES nemzetközi álláshelyek és álláskeresők honlapja. Eddig közel 80 ezer munkakereső regisztráltatta magát.

Az Európai Foglalkoztatási Mobilitás Portálja (EURES) minden olyan információt tartalmaz, ami az európai állás- és tanulmányi lehetőségekkel foglalkozik. Az Európában működő foglakoztatási szolgálatok mind az EURES-en keresztül hirdetik az olyan álláslehetőségeket, amelyek érintik a más uniós országokból érkező munkavállalókat.

A megjelent hirdetések a foglalkozások széles tárházát tartalmazzák, és ezen belül állandó és szezonális lehetőségeket is kínálnak - mondta Oláh Beáta EURES-menedzser. Valamennyi lehetőség tájékoztat arról, hogy milyen módon kell a munkára jelentkezni, és kivel kell kapcsolatba lépni. A kapcsolattartó személy általában az az EURES-tanácsadó, aki feldolgozza a jelentkezést, de bizonyos esetekben személyesen is kapcsolatba lehet lépni a munkáltatóval.

Az adatbázisok folyamatosan frissülnek

Az Európai Foglalkoztatási Szolgálat naponta frissíti a honlap álláskereső adatbázisát, tehát a munkalehetőségek csak addig maradnak a rendszerben, ameddig érvényesek. Az adatbázis pillanatnyilag csak angolul, franciául és németül érhető el, azonban a kínált álláshelyek betöltésének egyik legfontosabb kritériuma a nyelvtudás.

Oláh Beáta elmondta: jelenleg minden új tagország bővíti a szolgáltatásait. A cél az, hogy rövidesen országonként lebontva minden bejelentett álláslehetőség megkereshető legyen a honlapon. Magyarországon ez a rendszer már elkészült, várhatóan a betöltetlen munkalehetőségek teljes listája egy hónapon belül már megtalálható lesz.

Az oldal lehetőséget kínál minden munkakeresőnek arra, hogy önéletrajza beküldésével bekerüljön az EURES-munkáltatók számára létrehozott adatbázisába is. Az eddig regisztrált több mint 79 ezer álláskereső közül már 2 ezer magyar is élt a lehetőséggel. Jelenlegi felmérések szerint 3 400 munkáltató keres képzettségben megfelelő munkaerőt erről az adatbázisról.

Élet- és munkakörülmények ismertetése

A portálon megtalálhatóak az Európai Gazdasági Térség országai és Svájc állami foglalkoztatási szolgálatainak élet- és munkakörülményekre vonatkozó információi is. Ennek célja, hogy tömör áttekintést nyújtsanak azokról a gyakorlati, jogi és adminisztratív kérdésekről, amelyek egy másik országba átköltözéskor fontosak lehetnek.

Az állami foglalkoztatási szolgálatok adatai országos, valamint regionális szinten a munkaerőpiacokkal kapcsolatos általános leírásokat tartalmazzák. Az információk rendszeresen, legalább évente kétszer frissülnek.

A személyek szabad áramlása magában foglalja egy másik országban az élés és munkavállalás jogát. Ez a belső piac, az európai polgárság egyik lényeges eleme. A szabad munkaerőáramlás-adatbázis az EURES-portál részeként információt nyújt arról, hogy a különböző tagállamok hogyan alkalmazzák az átmeneti korlátozásról szóló intézkedéseket.

Az Állami Foglalkoztatási Szolgálat EURES-menedzserei személyes konzultációkkal segítik a külföldön munkát keresők ügyintézését az alábbi címen: Budapest, VIII. kerület, Kálvária tér 7., ügyfélfogadás: hétfőtől-csütörtökig 9-15 óráig.

HR a neten
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A diákok több mint fele tanulna mesterséges intelligenciával, de csak kevesen férnek hozzá az iskolában

Németországban és Ausztriában tízből négy tanuló fér hozzá az AI-hoz az osztályteremben, az Egyesült Királyságban és Spanyolországban ez az... Teljes cikk

Vajon megtaláljuk az egyensúlyt az ember és az AI között? - avagy az AI emberi arca

Vajon mit tartogat 2024-ben a mesterséges intelligencia? 2023-ban minden eseményen téma volt az AI és ember kapcsolata, hatása egymásra. HR szempontból... Teljes cikk

Az üzleti hallgatók készen állnak a mesterséges intelligencia munkahelyi használatára

A brit gazdasági szakos hallgatók szerint az ügyfélszolgálati munkakörökre lesz a legnagyobb hatással a mesterséges intelligencia - derül ki egy... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek