kapubanner for mobile
Megjelent: 2 éve

Sofőr

A sofőr állás vagy áruterítő sofőr fő feladata az adott cég áruinak elszállítása a raktárakból a kijelölt helyszínre.

A sofőr munkák elvégzéséhez általában alapvető elvárás a C+E kategóriás jogosítvány. Munkák sofőröknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n. A sofőr munka előnyei közé tartozik, hogy rugalmas és változatos munka, sok új helyet és ember lehet megismerni, és fejleszthető a vezetési készség és a térképolvasás. A sofőr munka hátrányai közé tartozik, hogy fizikailag és szellemileg is megterhelő lehet, sok időt kell tölteni az úton, és ki van a munkavállaló a forgalmi dugóknak, baleseteknek és időjárási viszontagságoknak.

A sofőr feladatai:
- raktár és szállítási cím közötti termékelosztás
- áru fel és lerakodása a kamionról
- áru előkészítése
- a leszállított termékek megfelelő dokumentációja
- szállítólevelek, fuvarlevelek, visszáru és számlák kezelése
- készpénzkezelés
- korszerű tehergépjárművek vezetése, kezelése
- kommunikáció tartása az ügyféllel
- gépjármű tisztán tartása

Elvárások
A sofőr állásnak egyik fő elvárása minimum a C kategóriás jogosítvány, érvényes Gépjárművezetői Képesítési Igazolvány és érvényes tachográf kártya, az általános iskolai végzettség mellett. Fontos az önálló munkavégzés és a jó kommunikációs készség is. Fontos a sofőr precizitása, megbízhatósága és segítőkészsége. Esetenként elvárás, hogy a munkavállaló ismerjen legalább egy idegen nyelvet kommunikációs szinten. A munkaadók általában C-kategóriás sofőrt keresnek az adott állásra. A helyismeret valamint a rugalmasság, az esetleges kiszámíthatatlan helyzetek kezelése is előnyt jelent.
Munkarend
A sofőr állás általában hétfőtől péntekig tartó munka és hosszútávú lehetőséget ad a munkavállalónak. Hétvégi munka nem gyakori. Cégtől függően a sofőr munkája esetenként külföldön is végezhető, bár ez ritkább.
Juttatások
Az alapbéren felül a munkaadók általában adnak juttatást a munkavállalónak. Ezek mellett a sofőr állásnál általában a munkaadó biztosítja az öltözőket a személyzetnek. A járművek szervizelését gyakran a cég végzi, ezzel a munkavállalónak csak minimálisan kell foglalkoznia. Az üzemanyagot általában fizetik a munkaadók.

  • 2024.04.30NewLeadership – Vezetői eszköztár bővítése Önmaguk fejlesztését is fontosnak tartó középvezetőknek, frissen kinevezett döntéshozóknak szóló komplex és intenzív vezetőfejlesztő program sok gyakorlattal. Különlegessége, hogy a résztvevők átgondolhatják és megoszthatják egymással aktuális kihívásaikat és még a kritikus vezetői helyzetek megoldásáról is tanulhatnak egymás jó gyakorlatából is!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.02Munkaviszony létesítése és megszűntetése – Dr. Berke Gyula Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerni.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Egy jól működő csapat titka – Vezetői reziliencia fejlesztése A vezetői reziliencia fejlesztése képzésünk arra világít rá, hogyan lehet úgy tekinteni a tényekre, hogy relativizáljuk őket, kezelhető megvilágításba helyezzük a nehézségeket és igyekezzünk megőrizni a racionalitásunkat, hogy ebben a nehéz helyzetben is fejlődni tudjon a csapatunk. Segítve a csapattagoknak abban, hogy a problémalátásukat a megoldás keresés fókusza váltsa fel és megváltozzon az interakcióik minősége.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.09Munkaidő, pihenőidő – Dr. Takács Gábor Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek