kapubanner for mobile

2006. október 5.
Az üzleti hírszerzés területei egy vállalat életében

Helyszín:Érdeklődjön a szervezőnél!

Az üzleti hírszerzés a vállalat aktív és passzív gazdasági biztonságának (kialakításának és fenntartásának) eszköze stratégiai és operatív szinten egyaránt. Az üzleti hírszerzés a piaci környezet lehetőségeinek és fenyegetéseinek felismeréséhez, elemzéséhez és az e folyamatokhoz kapcsolódó döntések előkészítéséhez nyújt segítséget. Az üzleti hírszerzés modern vezetői, döntéshozói gondolkodást jelent a vállalat rugalmasságának növelése és a meglepetések, a kockázati tényezők iránti érzékenység csökkentése érdekében.

(O. Gábor László, Jasenszky Nándor, Forró György, Harmados György: Üzleti hírszerzés tankönyv, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Mérnöktovábbképző Intézet, 2001. Budapest 30. o.)


Az egynapos workshop mintegy öt órás hasznos időtartamban gyakorlati útmutatót kíván nyújtani a vállalatok számára az üzleti hírszerzés területén, valamint lehetőséget biztosít az interaktív kommunikációra és az együttgondolkodásra.

A workshop többek között az alábbi kérdésekre keresi a választ:

Mire kell figyelni külső rendezvényeken, tradeshowkon, vállalati konferenciákon, vásárokon, kiállításokon való megjelenéskor az üzleti hírszerzés szempontjából?
Felkészülés
Veszélyek számba vétele és a védekezési stratégia
Mennyi információt érdemes a vállalatnak a közönség tudomására hozni?
Business continuity planning, krízistervezés során az üzleti hírszerzés szerepe
Krízis helyzetre, vészhelyzetre való felkészülés
Taktikai stratégiai ajánlások
Mi a helyes kommunikációs stratégia krízis helyzetben?
A vállalatot ért külső és belső támadások kezelése az üzleti hírszerzés bevonásával
Mit lehet/kell tenni, ha ipari kémkedés gyanúja merül fel?
Mit kell tenni gazdasági csalások esetén?
Hogyan védhetők a vállalat érdekei hatósági együttműködés során? Hogyan akadályozható meg, hogy hatósági együttműködés során bizalmas információk kikerüljenek?
Üzleti hírszerzés a gazdálkodó szervezetek NATO megfelelése kapcsán
biztonságban van-e a tudásunk? gondolatok a know-how védelméről

Workshopvezetők:

Ormosy Gábor László, vezető tanácsadó, Business Intelligence szakértő, G.L.O. Enterprise Hungary
Jelenleg a G. L. O. Enterprise Hungary tanácsadó iroda tulajdonosa, szakmai vezetője. 1985-1992 a mai Katonai Felderítő Hivatal elődjénél tisztként, majd megyei Rendőr-főkapitányságon alosztály vezetőként dolgozott. 1992 után üzleti hírszerzési tanácsadó vállalkozó, és szakértő–tanácsadó a Biztonságpolitikai és Honvédelmi Kutatások Központja több projektjében. 1996-ban MA International Relations diplomát szerez a BKÁE posztgraduális képzésében, és részt vesz egy Business Intelligence Seminar-on a Texas A&M University-n (USA). 1997-2000 társult kutató a Wilfrid Laurier University-n (Canada) globalizáció, transznacionális bűnözés és gazdasági hírszerzés összefüggései, kölcsönhatásai, valamint Business Intelligence és Industrial Counterespionage fejlődése, trendjei témákban, amely területen 1998-tól 2003-ig Kanadában szakértő-tanácsadó. Eközben Business Intelligence vezetőként is tevékenykedett a Citi Group kanadai leányvállalatánál, Ontario államban. A BME MTI üzleti hírszerzés kurzusa ill. az MBA képzés részére készült egyetemi tankönyv és jegyzet társszerzője, számos publikáció szerzője, továbbá jelenleg a BME doktori iskolájának hallgatója üzleti információszerzés és védelem kutatási területtel.

Forró György, vállalatbiztonsági szakértő, Posys Információs Kft.
Tanulmányait a Belügyminisztérium Rendőrtiszti Főiskoláján végezte. Korábban dolgozott a Hunoil Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.-nél ügyvezető igazgatóként és a Siemens Nemzeti Vállaltcsoportnál biztonsági vezetőként. Beszél angolul és oroszul.

További információ: http://www.iir-hungary.hu/rendezvenynaptar?id=302