kapubanner for mobile

2008. február 19.
Hogyan alkalmazkodnak a nyugdíjpénztárak az új szabályokhoz?

Helyszín: Érdeklődjön a szervezőnél!

A workshop célja, hogy olyan teret biztosítsunk a nyugdíjpénztári szakemberek számára, ahol kicserélhetik tapasztalataikat, megbeszélhetik aggályaikat, valamint feltehetik azokat a kérdéseket, melyekre egy konferencia keretein belül nem nyílik lehetőségük. Mindebben komoly szakmai felkészültséggel rendelkező szakemberek segítik őket, valamint válaszolnak feltett kérdéseikre.

9.00-12.00 (Kávészünettel)
Mit hoz a választható portfoliós rendszer a magánnyugdíjpénztáraknak?

Mi indokolta a választható portfoliós rendszer bevezetését?
Hogyan alakította ki a jogalkotó a jogi környezetet? Milyen értelmezési problémák merültek fel?
Mikor indulnak a pénztárak a rendszerrel, milyen szempontokat vettek/vesznek figyelembe a pénztárak ennek meghatározásakor?
Milyen befektetési stratégiát fognak megfogalmazni a pénztárak, milyen irányba mozdulnak el befektetéseik kapcsán?
Merészebbé válnak a nyugdíjpénztárak a portfolió kialakításában?
Kié a felelősség a rendszerben?
Hogyan fog változni a nyilvántartási rendszer? Az elszámoló egységeken alapuló nyilvántartási rendszer milyen előnyökkel járhat, milyen teendők várhatóak ezen a téren?
Hogyan mérhető a befektetési teljesítmény az új rendszerben?
Valóban rugalmasabb lesz a rendszer? A tervezett előnyök valóban realizálódni fognak?
Mit hoz a választható portfoliós rendszer az ügyfelek számára?
Milyen tapasztalatokat szereztek a rendszert már alkalmazók? (A kötelező bevezetés határideje 2009.01.01.).
Mi indokolta az új költségszabályozás bevezetését és milyen hatással lesz a nyugdíjpénztári piacra?
Hogyan látják a pénztárak most a helyzetet?

12.00 Ebéd

13.00-16.00 (Kávészünettel)
Milyen kihívásokkal kell szembenézniük a vagyon- és letétkezelőknek a választható portfoliós rendszer kapcsán?

Hogyan fogják a portfoliókat átstrukturálni a vagyonkezelők?
Milyen új eszközök jelennek meg a portfoliókban?
Milyen következményekkel járhat, ha több részvény kerül be a portfoliókba?
Milyen devizakitettséget célszerű elérni?
Milyen szintű nemzetközi diverzifikáció várható?
A kockázati tőkebefektetéseknek milyen súlyuk lehet a jövőben?

Workshopvezető:

Biró Gergely, befektetési igazgató, DIMENZIÓ Magánnyugdíjpénztár, DIMENZIÓ Biztosító Egyesület
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen szerzett diplomát pénzügy és szociológia szakirányokon. 1996-tól négy éven keresztül a Dunaholding Brokerháznál dolgozott, kezdetben vezető elemzőként, majd a társaság vezérigazgató-helyetteseként. 1996 és 1998 között a cég tulajdonában álló alapkezelő ügyvezető igazgatói posztját is betöltötte. A cég értékesítését követően rövid kitérő következett corporate finance területre (tanácsadó a Capital Partners Kft-nél), majd 2002-től a DIMENZIÓ Biztosító Csoport befektetési igazgatójaként dolgozik. Tagja a PSZÁF által létrehozott Pénztári Befektetési és Biztosítói Befektetési és ALM bizottságoknak.

Gaál Attila, Pénztárak Felügyeleti Főosztálya - főosztályvezető helyettes, Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete
A szerző 1998-ban végzett a pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Miután egyetemi tanulmányait honvédségi ösztöndíjasként végezte, pályakezdőként a Honvédelmi Minisztériumhoz került, ahol a katonai tenderekre pályázó cégek üzleti, pénzügyi elemzését végezte. 2000-ben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez lépett át, ahol a nyugdíjpénztárak, egészség- és önsegélyező pénztárak felügyeletével kezdett el foglalkozni. Később osztályvezetővé, majd a Pénztárak Felügyeleti Főosztályának főosztályvezető-helyettesévé nevezik ki. Az általános pénztárfelügyeleti tevékenységen túl, kiemelt szakterülete a nyugdíjpénztárak befektetési tevékenysége, a pénztári vagyonkezelés, letétkezelés. Ennek során nem csak a nyugdíjpénztárak, de befektetési alapkezelők, bankok, biztosítók helyszíni és nem helyszíni felügyelésében is szerepet vállal. 2004-től vezeti a piaci szereplők (Pénztárszövetségek, BAMOSZ) részvételével működő Pénztári Befektetési Bizottságot, amely a pénztári befektetési ügyek megvitatásával, értékelésével, és a legjobb szakmai gyakorlat kialakításával, szabályozási javaslatok megfogalmazásával foglalkozik. Részvényanalízis című szakkönyve 2000- ben jelent meg a fundamentális, technikai és portfolióelemzési modellekről, módszerekről. Az elmúlt években eseti jelleggel a pénzügyi szaksajtóban publikált (Világgazdaság, Bank és Tőzsde, Portfolio.hu), elsősorban a nyugdíjpénztárak befektetési ügyeivel kapcsolatban. A Budapesti Corvinus Egyetemen vendégelőadóként esetenként szerepel, hazai és nemzetközi pénzügyi konferenciákon rendszeresen ad elő.