kapubanner for mobile

13,9%-kal emelkedett a bruttó átlagkereset egy év alatt

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 423 400 forint volt 2024 júliusában.

13,9%-kal emelkedett a bruttó átlagkereset egy év alatt-

2024 júliusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 636 700, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 438 400 forint volt- derül ki a KSH hétfőn közzétett adataiból. 

A bruttó átlagkereset 13,9, a nettó átlagkereset 13,7, a reálkereset pedig 9,4%-kal nőtt az egy évvel korábbihoz képest. A bruttó kereset mediánértéke 524 100, a nettó kereset mediánértéke 362 900 forintot ért el, 16,5, illetve 16,6%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit.

13,9%-kal emelkedett a bruttó átlagkereset egy év alatt
forrás: KSH

2024. július:

  • A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 636 700 forint volt, 13,9%-kal magasabb az egy évvel korábbinál.
  • rendszeres (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli) bruttó átlagkereset 602 200 forintra becsülhető, ez 14,3%-kal több, mint az előző év azonos időszakában. A rendszeres bruttó átlagkereset a vállalkozásoknál 598 800, a költségvetésben 604 400, a nonprofit szektorban 629 600 forintot tett ki, 13,2, 17,0, illetve 18,2%-kal emelkedett egy év alatt.
  • nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 423 400, a kedvezményeket figyelembe véve 438 400 forintot ért el, 13,9, illetve 13,7%-kal magasabb volt, mint 2023. júliusban.
  • reálkereset 9,4%-kal nőtt a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért 4,1%-os növekedése mellett.
  • bruttó mediánkereset 524 100 forint volt, 16,5%-kal meghaladta az egy évvel korábbit.
  • kedvezmények figyelembevételével számított nettó kereset mediánértéke 362 900 forintot ért el, 16,6%-kal felülmúlva az előző év azonos időszakit.

2024. január–július:

  • A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 635 000 forint volt.
  • nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 422 300, a kedvezményeket figyelembe véve 437 100 forintot ért el.
  • bruttó és a kedvezmények nélkül számított nettó átlagkereset egyaránt 14,0, míg a kedvezmények figyelembevételével számított nettó kereset 13,8%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
  •  

fotó: pixabay

 

  • 2026.09.09Esemény címe az ajánlóban: Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek