140 milliárd kiadása volt a Munkaerőpiaci Alapnak
A Munkaerőpiaci Alap az idei első félévben mintegy 140 milliárd forintot költött az aktív foglalkoztatási eszközökre, a járadék jellegű kifizetésekre tájékoztatták a Szociális és Munkaügyi Minisztériumban az MTI-t kedden.
Minden évben a legnagyobb kiadási tétel a munkanélkülieknek, illetve álláskeresőknek fizetett járadék. Ennek összege az idei első félévben csaknem elérte a 44,2 milliárd forintot. Az idei éves előirányzat 88,2 milliárd forint. A múlt év egészében ez az összeg 86,7 milliárd forint volt, 2004-ben 78,2 milliárd forint. Ebben az összegben szerepel a járadékok után átutalt társadalombiztosítási járulék is.
A közhasznú munkára, a képzésre, a pályakezdők támogatására 23,8, a szakképzési célú kifizetésekre 10,4, az állami foglalkoztatási szolgálat működtetésére 11,9 milliárd forint jutott. Jelentős tétel minden évben a központi költségvetésen keresztül az önkormányzatoknak a rendszeres szociális segélyt megelőző közcélú munkára, a segélyre, ennek intézményrendszerére átadott pénz. Ez az első félévben 15 milliárd forint volt, az egész éves előirányzat 30 milliárd forint. Az előző két évben 29,3 milliárd forintot, illetve 36,3 milliárd forintot adott át az alap erre a célra.
Az alap bevételeit lényegében a munkaadói és munkavállalói befizetések jelentik. Az első félévben 149 milliárd forint bevétel érkezett.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?