20 ezer új munkahelyet teremtett az amerikai IT-óriás
Az amerikai IBM az IT-szektorban utóbbi időben tapasztalható trenddel ellentétben világszerte jelentősen növeli alkalmazottainak számát, s így azt tekintve már csaknem eléri az 1990-es évek elejére jellemző szintet.
A hivatalos elképzelések szerint a cégnek 2004 végére 330.000 munkavállalója lesz. Összehasonlításul: 1991-ben még 344 ezren dolgoztak az IBM-nél, a nyolcvanas években pedig a 400 ezret is meghaladta a létszám.
Az új munkahelyek fele az alacsony munkaerőköltséggel kitűnő ázsiai országokban keletkezik majd, harmadát pedig az USA-ban hozzák létre. Az új állások közül 10 ezret az első félévben, 3 ezret pedig júliusban már betöltöttek, a fennmaradó 5800 munkahely pedig az év hátralévő részében jön létre.
Az IBM munkaerő-felvételi lépései ellentmondanak a számítógépiparban tapasztalható negatív trendnek: ott - a Challenger, Gray & Christmas tanácsadó cég elemzése szerint - az idei második negyedévben 180 százalékkal 13.465-re nőtt a megszüntetett állások száma.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa