3 milliárdos támogatás a feldolgozóiparban munkahelyteremtésre
A kormány 3 milliárd forint támogatást biztosít az idén azon feldolgozóipari vállalatok számára, amelyek bővítenék kapacitásukat, és ezzel munkahelyeket teremtenek - jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.
A miniszter ismertette, hogy a legalább 100 millió forint összértékű projekteket támogatják, a támogatási intenzitás maximum 50 százalék lehet, azonban az elbírálásnál figyelembe veszik a régiós fejlettséget.
A vállalatoknak legalább 3 lezárt üzleti évvel kell rendelkezniük, és a beruházás megvalósulása után 5 éven keresztül tartani kell az alkalmazotti létszámot - jelezte Varga Mihály. Emlékeztetett arra, hogy 2020-ig 12 ezer milliárd forint európai uniós támogatás érkezik Magyarországra, a források 60 százalékát pedig gazdaságfejlesztési célokra fordítják. A hétvégén megnyíló hazai pályázattal azon cégeknek szeretnének támogatást nyújtani, amelyek nem tudnak uniós forrásból támogatást igénybe venni.
A kormány így is hozzá szeretne járulni ahhoz, hogy a következő években folytatódjon a gazdasági növekedés, és a foglalkoztatás bővülése - emelte ki Varga Mihály. A beruházásoknak pozitív hatással kell lenniük a munkaerő-piacra, kimutathatóan növelniük kell a vállalat versenyképességét, exportlehetőségeit, valamint erősíteniük kell az adott régióban a vállalat szerepét, utóbbinál a beszállítói hátteret is figyelni fogják.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Több mint 10 milliárd forintos uniós forrásból indít új munkaerőpiaci felzárkóztató programot a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság. Az... Teljes cikk
Ismét a Pécsi Tudományegyetem (PTE) ad otthont a Prograce programozói versenynek, amelynek keretében december 16-án keresik az ország legjobb... Teljes cikk
Budapesten elindult a 26,9 milliárd forintos, uniós támogatásból megvalósuló “Nő az esély” program, amelynek célja, hogy valós munkaerőpiaci... Teljes cikk
- Négyszáz új dolgozót toboroz ez a cég Debrecenben 2 hete
- Boldogtalan britek: stresszesek és túlterheltek a szigetország dolgozói 2 hete
- Megkezdte a toborzást Békéscsabára a Vulcan Shield Global 2 hete
- Egymillió forintot bukhat, aki ezt nem igényli munkáltatójánál - Már csak pár nap maradt 2 hete
- Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot 3 hete
- Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra 4 hete
- Ekkor kezdi meg működését a Halms Hungary Miskolcon épülő üzemének első gyártóegysége 1 hónapja
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 2 hónapja
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 2 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 2 hónapja
- The show must go on! 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig