kapubanner for mobile

35 ezer embernek adnak munkát a svájci cégek

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A svájci kötődésű cégek közel 35 ezer embernek adnak munkát Magyarországon. A Svájci–Magyar Kereskedelmi Kamara második alkalommal rendezi meg a Swiss Business Dayt - írja a Magyar Nemzet.

A Swisscham Hungary Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamara 1995-ben alakult, teret adva a két ország gazdasági és kereskedelmi együttműködésének. Az első "business day"-re két évvel ezelőtt került sor. A kamara elnöke, Béres István kiemelte, a svájci-magyar együttműködések kapcsán arra törekednek, hogy ez ne csupán "egyirányú utca" legyen: nemcsak svájci cégek magyarországi befektetéseit kívánják ösztönözni, támogatni, hanem fordítva is. "A kétirányú forgalom a cél. Támogatjuk azokat a magyarországi cégeket is, akik akár beszállítóként, exportőrként érdekeltek lehetnek a svájci-magyar kapcsolatokban" - tette hozzá a kamara elnöke.

A sajtótájékoztatón részt vett Christian Mühlethaler svájci nagykövet is, aki "csodálatosnak" tartja, hogy a svájci cégek hetedik helyen állnak a foglalkoztatás területén, míg a közvetlen befektetések terén a 10. helyet foglalja el Svájc Magyarországon. "Már így is jelentős a magyarországi jelenlét, mely a továbbiakban még bővülhet, hiszen több befektetés még függőben van" - tette hozzá. Béres István kiegészítette a nagykövet által mondottakat azzal, hogy a közel 300 svájci érdekeltségű Magyarországon működő cég mintegy 35 ezer embernek ad munkát.

A nagykövet úr egy újságírói kérdésre válaszolva elmondta, hogy Svájc valóban korlátozza a Közép-Kelet-Európából érkező munkaerő számát, de ehhez minden joga megvan. A 2004-ben az Európai Unióhoz csatlakozott tíz új tagállammal szemben élhetnek korlátozásokkal, melyet tíz évig tarthatnak fenn, tehát 2014-ig lesz ez érvényben. Mühlethaler kiemelte, hogy korábban a 15 régi tagállammal is hasonló megállapodást kötöttek -– melynek értelmében maximum kilenc hónapot dolgozhatnak Svájcban külföldiek.

Magyar Nemzet
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek