50 milliárdos többletbevételt hozhat a fehéredő gazdaság
Csaknem kétszer annyi munkavállalót értek tetten feketemunkán az idei esztendő első hét hónapjában, mint 2006 hasonló időszakában - közölte szerdán sajtótájékoztatón a kormányszóvivő.
Az összesített adatokról a kormányszóvivő kifejtette: jelentősen javult a felderítések hatékonysága, hiszen idén már 45483 bejelentés nélkül foglalkoztatott munkavállalót értek tetten az ellenőrök. A feketén foglalkoztatottak közül 1390 külföldi állampolgár volt, közülük 801-en az építőiparban, 272-en a mezőgazdaságban, 218-an pedig a feldolgozóiparban dolgoztak engedély nélkül. A munkaügyi főfelügyelőség 668 millió forint bírságot rótt ki a munkaügyi szabályok megsértőire.
Az elmúlt év első hét hónapjában 23754 illegális munkavállalót értek tetten, akik közül 871 volt külföldi állampolgár - emlékeztetett Daróczi Dávid. A kormányszóvivő szerint az ellenőrzések hatékonysága tovább javul azzal, hogy a kormány múlt heti döntése értelmében újabb 150 munkaügyi felügyelő állhat munkába 2007-ben és 2008-ban. A létszámemelésnek köszönhetően 10-15 ezerrel emelkedhet az ellenőrzött munkáltatók száma a feketegazdaság visszaszorítása érdekében.
A "gazdaság kifehéredéséből" összességében mintegy 50 milliárd forintos többletbevétel várható ebben az évben. Az emelkedő munkaügyi bírságokból 7 milliárd forintos bevétel folyhat be - összegezte Daróczi Dávid.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben