636 ezren keresték fel a múlt évben a magán munkaközvetítőket
A magán munkaközvetítőket 636 ezren keresték fel a múlt évben, közülük 24.500-an jutottak magyarországi, és 2.500-an külföldi munkához - tette közzé a 2006-ról készített elemzését honlapján az Állami Foglalkoztatási Szolgálat.
A statisztika szerint 100 állást kereső személyre 4,6 sikeres közvetítés jutott. Leginkább a segédmunkásokat sikerült elhelyezni, ebben a kategóriában 100 álláskeresőre 20 elhelyezett jutott.
Az egy közvetítőre jutó legtöbb sikeres közvetítést Borsod-Abaúj-Zemplén megyében regisztrálták, a legkevesebbet Nógrád megyében és Hajdú-Bihar megyében.
A legtöbb álláskereső, 7.681 Győr-Moson-Sopron megyében kereste fel a munkaközvetítőket, a legkevesebb, 23 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Budapesten 1.005 személy jelentkezett a munkaközvetítőknél.
A legtöbb munkavállalót, a kiközvetítettek több mint 30 százalékát a feldolgozóiparba sikerült kiközvetíteni, 10 százalék feletti a kereskedelembe kiközvetítettek aránya.
Az elemzés foglalkozik az Állami Foglalkoztatási Szolgálat közvetítéseivel is, ugyanakkor felhívja a figyelmet, hogy a két közvetítői tevékenység feltételei igen különbözőek. A magán munkaközvetítők profitorientáltak, az állami szolgálatot pedig a Munkaerőpiaci Alapból tartják fenn, feladatköre ugyanakkor nem csak a közvetítés.
Az állami szolgálatnál a múlt évben a korábban regisztráltakkal együtt 885 ezer regisztrált álláskeresőnek kellett munkahelyeket felajánlani a kirendeltségek munkatársai, vagy a számítógépes információs rendszer segítségével. A múlt évben 609 ezren regisztráltatták magukat.
Az adatok szerint 100 álláskeresőre 39,3 sikeres állásközvetítés jutott. Leginkább a férfi szakmunkásokat és a női betanított munkásokat sikerült elhelyezni, legkevésbé a férfi szellemi foglalkozásúakat és a női segédmunkásokat.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben