A BKV ellen zúgolódnak a közlekedési szakszervezetek
A Vasutasok Szakszervezete (VSZ) és a Közúti Közlekedés Szakszervezete is támogatja a Budapesti Közlekedési Vállalatnál (BKV) működő szakszervezetek közös fellépését a megfelelő szintű béremelés eléréséért folytatott küzdelmükben.
A VSZ elnökségének megítélése szerint a sebtében kiképzett sztrájktörők foglakoztatása súlyosan veszélyezteti az utasok és a főváros közlekedésének biztonságát. A Vasutasok Szakszervezete tiltakozik a sztrájkjognak - mint a szabad véleménynyilvánítás demokratikus és jogszerű eszközének - durva korlátozására tett munkáltatói lépések ellen.
A Vasutasok Szakszervezete figyelemmel kíséri a tárgyalásokat, és azok állásától függően a későbbiekben dönt a szolidaritás formájáról.
A Közúti Közlekedési Szakszervezet egyetért a vasutasokkal, továbbá felháborítónak és jogsértőnek tartja, hogy a cég nyilatkozattételre kényszeríti a munkavállalókat a sztrájkban való részvételről - az ezzel kapcsolatos adatbiztosi állásfoglalás ellenére. Az érdekképviselet szerint a munkáltató szerződésben vállalt kötelezettségének sem tesz eleget és nem veszi komolyan a szakszervezetekkel történő megállapodást.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?