A gyakorlóiskolák szerepéről a debreceni tanárképzésben
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatÜnnepi konferenciát rendezett a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok centruma május 30-án a Gyakorlóiskolák szerepe a debreceni tanárképzésben címmel. Az egész egyetemet átfogó tanárképzésbe szervesen kapcsolódnak be a gyakorló és bázisiskolák, ahol az egyetem hallgatói tanítási gyakorlatukat végzik.
A konferencia hangsúlyozni kívánja, hogy a bolognai típusú új képzési rendszerben a korábbiakhoz hasonlóan fontos szerepet tulajdonít az egyetem és a TEK a tanárképzésnek. Célja a tanári munka jelentőségének hangsúlyozása, a tanári szakma presztízsének emelése. A konferencia alkalom arra, hogy a debreceni tanárképzés szereplői, az egyetem oktatói és a gyakorlóiskolák tanárai találkozzanak egymással. Ezen a rendezvényen kerül sor a tanárképzési kitüntetések átadására is. A konferencia alkalmával köszönti az egyetem nyugdíjba vonulásuk alkalmából Titkó Istvánt, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának igazgatóját és Varga Ferencet, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolájának igazgatóját, akik 27 vezetésben eltöltött év után adják át utódaiknak az igazgatói posztot.
Megemlékeznek arról is, hogy a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma 50 éve, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 45 éve, a DE Arany János Gyakorló Általános Iskolája 30 éve vesz részt az egyetem tanárképzésében. A gyakorlóiskolákon kívül további hat debreceni és 17 vidéki iskolával áll a Debreceni Egyetem szerződésben. Az ünnepség alkalmával újabb Partneriskolai Szerződés megkötésére kerül sor a derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiummal.
A konferencián átadják a Tanárképzési Kollégium és a Hallgatói Önkormányzat által alapított kitüntetéseket. Kiváló helyi gyakorlóhely kitüntetésben részesül a Tóth Árpád Gimnázium, Kiváló vidéki gyakorlóhely kitüntetésben részesül a Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola.
Edupress.hu
Megemlékeznek arról is, hogy a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma 50 éve, a DE Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája 45 éve, a DE Arany János Gyakorló Általános Iskolája 30 éve vesz részt az egyetem tanárképzésében. A gyakorlóiskolákon kívül további hat debreceni és 17 vidéki iskolával áll a Debreceni Egyetem szerződésben. Az ünnepség alkalmával újabb Partneriskolai Szerződés megkötésére kerül sor a derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiummal.
A konferencián átadják a Tanárképzési Kollégium és a Hallgatói Önkormányzat által alapított kitüntetéseket. Kiváló helyi gyakorlóhely kitüntetésben részesül a Tóth Árpád Gimnázium, Kiváló vidéki gyakorlóhely kitüntetésben részesül a Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola.
Edupress.hu
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc