A kutatás-fejlesztést is átírják az adóváltozások
Nagy pofon lesz a cégeknek, ha a kutatás-fejlesztésre fordított költségek jövőre nem vonhatók le az innovációs járulékból. A Magyar Innovációs Szövetség tiltakozik a tervezett változtatások ellen - írja a Magyar Hírlap.
Márkus Csaba, a Deloitte Zrt. Kutatás-fejlesztési és Állami támogatások üzletágának igazgatója szerint a 2012-re tervezett módosítások tükrében egyelőre nem egyértelmű, hogy a területre vonatkozó adókedvezmények átalakítása rövid távon támogatni fogja-e a kormány célkitűzéseit e területen. A Nemzeti Reformprogramban ugyanis a kormány 2020-ra vállalta az 1,8 százalékos GDP–arányos K+F ráfordítás elérését. Egyúttal a jelenlegi, évek óta egy százalék körüli szinten mozgó hazai GDP arányos K+F ráfordítás megduplázódását tűzte ki célul, amiben jelentős szerep hárulna azokra a cégekre, amelyek innovációs tevékenységet folytatnak.
A Magyar Innovációs Szövetség elfogadhatatlannak tartja a tervezett változtatásokat, mivel azok a kedvezmények szűnnének meg, amelyek kutatás-fejlesztésre ösztönzik a vállalatokat. A kifogásolt javaslat szerint szintén változást jelentene, hogy az ötven főnél kisebb cégeknek is fizetniük kellene innovációs járulékot. Ez a szövetség szerint feleslegesen növelné a mikro- és kisvállalkozások terheit, s adminisztrációs kötelezettségeit.
A szervezet szerint az adókedvezményekkel történő visszaéléseket nem a bevált ösztönzőrendszer megszüntetésével kellene visszaszorítani, hanem például egy olyan intézmény létrehozásával, amely hatósági tevékenységként ellátná a kutatást végző szervezetek minősítését.
Magyar Hírlap
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
November 27-ig jelentkezhetnek a fiatalok a 2025/2026-os tanév Szakma Kiváló Tanulója Versenyére (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyre... Teljes cikk
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 1 hete
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 2 hete
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hete
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 3 hete
- Sokkoló adat a magyar bérekről: minden harmadik dolgozó fizetése kevesebbet ér, mint tavaly 1 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 1 hónapja
- Alig alszanak, mégis bírniuk kell: riasztó adatok a magyar dolgozók egészségéről 2 hónapja
- Orbán Viktornak üzentek a szociális dolgozók 2 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 2 hónapja
- Így reagál a reálgazdaság problémáira a magyar munkaerőpiac 2 hónapja
- Így változnak a magyar fizetések: mire számíthatunk 2025-ben? 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?