A munkaügyi felügyelet megerősítéséről és a feketemunka elleni fellépésről egyeztettek
A jogszerű és biztonságos foglalkoztatásról egyeztettek a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) Budapesti Regionális Irodájának közös tripartit szemináriumán Budapesten - közölte az NGM kedden a kormány.hu honlapon.
Cseresnyés Péter arra hívta fel a figyelmet, hogy a gazdasági környezet megváltozott, az innováción alapuló új üzleti modellek jelentős mértékben hozzájárulnak a munkaerő-piaci változásokhoz. A digitális készségek megszerzése és folyamatos fejlesztése a munkaerőpiacra lépés és a munkahelyek megőrzésének egyik előfeltétele lett.
A szeminárium kiemelt témái között szerepelt a jogszerű foglalkoztatás, a be nem jelentett munkavégzéssel foglalkozó európai platform, továbbá az unió munkavédelmi ügynökségének minden korcsoportot célzó “Egészséges munkahelyek” kampányának bemutatása.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- 10 követelés, ami minden dolgozót érint – országos petíció indult a bérek és a munkafeltételek miatt 2 hete
- Itt a NAV friss feketelistája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 2 hónapja
- Új munkaszüneti nap jöhet Magyarországon – karácsonyi bejelentés 2 hónapja
- Útmutató a tökéletes CO hegesztőgép kiválasztásához 2 hónapja
- Zsebbe fizetett a dolgozóinak a cégvezető, 750 milliós kárt okozott 2 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év végén 2 hónapja
- Itt a NAV listája - Ők nem jelentették be a dolgozóikat 2 hónapja
- Sokkoló adat: a halálos munkabalesetek negyede nem is munkahelyen történik 3 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 3 hónapja
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben