A tartós munkanélküliség megnöveli a mentális betegségek kockázatát
Egy kutatás szerint a munkahely elvesztése jobban megviseli a diplomásokat, mint a kevéssé iskolázottakat. Azok az amerikai polgárok pedig, akik 25 hétnél hosszabb időre maradtak munka nélkül, nagyobb valószínűséggel betegszenek meg valamilyen mentális betegségben, mint dolgozni járó társaik.
Goldsmith és munkatársai felfedezték, hogy a mentális problémák kialakulásának kockázata egyforma a dolgozó és a rövid ideig munkanélküli emberek esetében. "Másfelől viszont hosszasabban tétlenségre kárhoztatott társaiknál megháromszorozódott az első, orvosilag is igazolható mentális zavar esélye. A depresszió és az általános szorongás a rossz mentális állapot két legfőbb oka, melyekhez a hosszas munkanélküliség vezethet. Amikor valaki sokáig nem talál munkát, nyilvánvalóan úgy érzi, hogy elveszti létfenntartó képességét, családfenntartó szerepét. Aggódik a jövője miatt" -–- magyarázta Goldsmith.
A kutatásból az is kiderült, hogy a munkanélküliség pszichés hatása sokkal erőteljesebb a kisebbségek és a magasabban képzett emberek között. A képzett emberek általában úgy gondolják, ők maguk irányítják a saját életüket, és hajlamosak saját magukat hibáztatni" --– mondta Goldsmith.
Magyar Nemzet
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
- Diákok figyelem! Egymilliót ér most egy jó ötlet 5 napja
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 5 napja
- A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni 1 hete
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 2 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 3 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 3 hete
- Inkább e-sportoló legyen a gyerek, mint tanár? A szülők szerint ez lehet a jövő egyik karrierútja 3 hete
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 1 hónapja
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 hónapja
- Ülőmunka és kerékpározás: a prosztatagyulladás gyakori okai lehetnek! 1 hónapja
- Melyik generáció küzd meg a legnehezebben a munkaképtelenséggel? 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben