A világ egyik legnagyobb szakszervezete jöhet létre
Nagy-Britannia egyik legjelentősebb szakszervezete, az Amicus a fúzió lehetőségéről tárgyal az amerikai és kanadai illetőségű United Steel Workers nevű érdekképviselettel. Amennyiben megegyeznek, a világ egyik legnagyobb szakszervezete jönne létre, több mint hárommillió taggal - írja a BBC News nyomán a Világgazdaság.
Egy "szuper" szakszervezet az eltérő munkaügyi törvények ellenére is nyomást gyakorolhatna a vállalatokra és menedzsereikre. Bizonyos kérdésekben - például a bérvitákban - lehetővé válna a sztrájkok koordinálása is.
Az Amicus egyébként a jövő hónapban egyesül a brit közlekedési dolgozók szakszervezetével, s ezzel a szigetország legnagyobb munkavállalói érdekképviselete jön majd létre - olvasható a Világgazdaságban.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
Az Európai Unióban tovább csökkent a munkanélküliség: 2026 januárjában 5,8 százalékra mérséklődött, az euróövezetben pedig 6,1 százalék volt... Teljes cikk
- Szakszervezet alakult a Samsungnál – egyre több dolgozó csatlakozik a gödi botrány után 2 hete
- Ha magaddal nem vagy tisztában, minek irányítanál másokat? Önismeret és a vezetői szerep 3 hete
- Egy sornyi szakszervezet kéri a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását 3 hete
- Veszélyben az audis bérelőny? Új stratégiával készül a szakszervezet 1 hónapja
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 1 hónapja
- 10 követelés, ami minden dolgozót érint – országos petíció indult a bérek és a munkafeltételek miatt 1 hónapja
- Így tanulnak idegen nyelvet a munkavállalók 2 hónapja
- Boldogtalan britek: stresszesek és túlterheltek a szigetország dolgozói 2 hónapja
- Új HR vezető az Arvalnál 2 hónapja
- Ez a készség lesz a legfontosabb a HR-ben 2026-ban - interjú Nagy-Jakab Andreával 3 hónapja
- Megfordult a trend: meredeken csökken a brit bevándorlás 4 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben