Állami támogatásban részesül a ZF Hungária egri beruházása
A kormány döntése alapján 350 millió forint támogatást nyújt a költségvetés az egri ZF Hungária (ZFH) Kft.-nek egy 8 milliárd forint értékű beruházás megvalósításához - tájékoztatta csütörtökön az MTI-t az Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács társelnöke.
Urlich Diler a ZF Hungária Kft. elnök igazgatója korábban az MTI-nek elmondta, hogy a világ egyik legnagyobb jármű-hajtástechnológiai cége 130 millió euró értékű fejlesztést hajt végre 2010-ig Egerben. Ennek nyomán a ZFH, illetve a szintén egri telephelyen működő ZF Lenksysteme Hungária (ZFLH) Kft. együttes éves forgalma 2010-re 600 millió euróra nő a 2007-es 360 millió euróról.
Tájékoztatása szerint a jelenlegi 1.300-ról 1.700-ra gyarapszik az egri telephelyen foglalkoztatottak száma, illetve a beszállítóknál a mai 2 ezer helyett már 4 ezer embernek biztosítanak munkát - tette hozzá a cégvezető.
Az elnök-igazgató hangsúlyozta, hogy az elmúlt évtizedben az egri telephely vált a könnyű-teherautó sebességváltók gyártásának és fejlesztésének főhadiszállásává. Vagyis Egerből irányítják a világcég egyéb, a termékcsoporttal foglalkozó vállalatainak tevékenységét is.
Ugyanakkor, ma már a ZFH által gyártott sebességváltók és a ZFLH által előállított kormányművek alkatrészeinek 40 százaléka magyarországi beszállítóktól származik, miközben a telephelyről kikerülő termékek 100 százaléka exportpiacokra kerül - ismertette Ulrich Diler.
A ZF 1996-ban vásárolta meg a Csepel Autó egykori egri sebességváltógyárát. Akkor 30 millió márkát fektettek be a Hevesi megyeszékhelyen, illetve 400 embernek teremtettek munkahelyet.
A társaság alapítója és tulajdonosa a németországi székhelyű ZF Friedrichshafen AG. konszern a világ egyik legjelentősebb hajtómű-, kormánymű-, és futóműgyártó cége. Több, mint 55 ezer alkalmazottat foglalkoztat világszerte.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 2 hete
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 2 hete
- Már több mint ötezer nyertesnek utaltak támogatást a vállalati e-autó programban 2 hete
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 2 hete
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 3 hete
- Évi 1 millió forint ingyenpénz lakásra - itt vannak az Otthontámogatás részletei! 3 hete
- A mellrák pszichológiája – Hogyan lehet feldolgozni a diagnózist? 3 hete
- Latorcai Csaba: A Balaton jövője a munkahelyteremtésen múlik 1 hónapja
- Hi-tech beruházás érkezik – 800 munkavállaló stabil munkahelyet kap 1 hónapja
- Európa-bajnok lett Magyarország kínai beruházásokban 1 hónapja
- Meddig jár az árvaellátás? – erről sokan nem tudnak 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?