kapubanner for mobile

Állásbörzét kínál az egészségügyi tárca honlapja

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Napokon belül állásbörzét kínál a szaktárca honlapja. Az új ügyeleti rend ugyanis felerősíti az orvoshiányt, hiszen csak heti 48 óra munkavégzésre kötelezhetőek az orvosok, a további 24 órát, pedig inkább más intézményben, vállalkozóként vállalnak ügyeletet lényegesen több pénzért - írja a Világgazgadság.

Ezerötszáz orvos és körülbelül hatezer egészségügyi szakdolgozó vált munkanélkülivé a kórházi kapacitások áprilisi szűkítése miatt. Csak azokról van tudomása az orvosi kamarának, akik a külföldi munkavállaláshoz szükséges megfelelőségi igazolás miatt hozzájuk fordulnak. Annyi tudható, kilenc középkorú orvos kezdte meg itthon a svéd nyelv tanulását, hogy hét hónap múlva az északi országban folytassa a praktizálást - fejtette ki a Világgazdaságnak Gyenes Géza, a Magyar Orvosi Kamara titkára.

Hazánk 2004 májusi Európai Unióhoz történő csatlakozása óta 1850 szakorvos kapott ilyen igazolást a külföldi elhelyezkedéshez, 88 százalékuk középkorú szakorvos, többségük Svédországban, Norvégiában, Németországban és Angliában helyezkedett el, akár a hazai keresetek tízszereséért.
A rezidensek több mint fele külföldre készül. Ehhez Horváth Ágnes egészségügyi miniszter szerint nem kell tartani az orvoshiánytól, mert nemcsak mennek, jönnek is a doktorok, hiszen az Európai Unióban szabad a munkaerőmozgás.

S az is tény, hogy az áprilisi kórházi kapacitásszűkítés előtt 2500 doktor hiányzott a gyógyításból, így a különféle helyeken fölöslegessé vált orvosok a súlyponti kórházakban találnak munkát maguknak. Ezt kívánja segíteni a szaktárca azzal, hogy napokon belül megjelenik a honlapján az a nyilvános adatbázis, amely intézményre, kórházi osztályra lebontva tartalmazza majd a betöltésre váró több száz álláshelyet - jelentette ki Molnárné Mohai Katalin, a tárca illetékes főosztályvezető-helyettese a Világgazdaságnak. Így szeretnénk felgyorsítani az 500 millió forintos mobilitást segítő, október végéig "élő" programot.

  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek