Állásváltó tervek a vakáció után

A munkáltatók számára az egyik legveszélyesebb időszak, mikor az alkalmazottak közül sokan megvalósítják a felmondásra vonatkozó terveiket, a nyári szünetet követő pár hét.

Felkészülés az állásvadászatra

Korábbi felméréseket igazol egy nemrég készült tanulmány, mely szerint a nyári szabadság idején sokan felkészülnek az állásmódosításra. A régi munkahelyen ugyanis még "lebonyolítható" a rendes évi nyaralás, de utána, az ősz elején beindul a legélénkebb munkahelyváltó szezon.

A Jobsite.com elemzése szerint a munkahelytől való távollét idején sokan mélyebben elgondolkoznak azon, mennyire érzik jól magukat jelenlegi pozíciójukban. Az európai munkavállalók többsége a szabadsága hosszával sem elégedett. A brit dolgozók 74 százaléka tartja kevésnek a fizetett szabadnapjai számát, egyharmaduk pedig inkább kevesebbet keres, de több napra megy el nyaralni.

Sokak számára az is elgondolkodtató, hogy a vakáció idején sem kapcsolódhatnak ki a munkahelyi vérkeringésből. 35 százaléka az európai alkalmazottaknak céges hívásokat bonyolít nyaralás közben, 29 százalékuk magával visz elvégzendő munkát a munkahelyről, és 30 százalékuk laptoppal megy nyaralni.


Több mint az alkalmazottak fele gondolkozik távozáson

A Jobsite.com által megkérdezettek 62 százaléka tervezi idei nyaralását követően a karrierváltást, 59 százalékuk közvetlenül a vakáció végeztével nekiáll az állásváltoztatásnak. Emellett az európai munkavállalók 58 százaléka életmódját, 37 százaléka pedig eddigi anyagi stratégiáját készül átgondolni nyár végén.

A nemzetközi online munkaerőközvetítő cég vezérigazgatója, Keith Potts elmondta a kutatást kommentálva: "A nyaralás remek lehetőség a feltöltődésre, emellett segít felkészülni a közeljövő kihívásaira. Sokan, akik elégedetlenek jelenlegi helyzetükkel, a vakáció alatt hozzák meg a sorsfordító döntést."

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják

Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk

Ekkora béremelést kap idén a spanyol király

Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk

Közel 10 milliárdos botrány: letartóztatták egy gabonás cég vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk

Kapcsolódó hírek