APEH: változnak az adókedvezmények
2007. január 1-jétől több adókedvezmény megszűnik a személyi jövedelemadóban:
- Megszűnik a felnőttképzés, és a SULINET adókedvezmény azzal, hogy a halasztott kedvezmények még - azok lejártáig - igénybe vehetőek.
- Lakáshitel törlesztésére tekintettel 2007. évtől már nem lehet jogot szerezni, vagyis a 2007 előtt megkötött hitelekre teljesített részletfizetésekre lehet csak adókedvezményt alapozni. A 2007 év előtt megkötött szerződések esetében ugyanakkor a törvényben rögzített időkorlát figyelembevételével érvényesíthető, illetve minden olyan adóévben érvényesíthető, amikor az igénylőnek a törlesztési időszakban családi pótlékra jogosult gyermeke van.
- Változik a tandíj adókedvezményének elszámolhatósága, ugyanis 2007. évtől nem csak az első alapképzésre, hanem bármely felsőoktatási intézményben folytatott képzésre tekintettel lesz elszámolható az adókedvezmény
- A 100.000.-Ft-os elszámolhatósági körbe sorolt adókedvezmények közé az SZJA tv. besorolja a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulék, illetve kiegészítő magány-nyugdíjpénztári tagdíj adókedvezményét.
- A 100.000.-Ft-os adókedvezmények 100%-os érvényesíthetőségi határát általában 3,4 millió forintra mérsékli a jogszabály, ez alól kivételt képeznek a mezőgazdasági őstermelők által érvényesíthető tevékenységi kedvezmény, mivel ez a kedvezmény a 100.000.-Ft-os körön belül 6 millió forint jövedelemig számolható el 100%-os mértékben. Nem változik, hogy a jövedelemhatár túllépése esetében a többletjövedelem 20%-val kell csökkenteni az elszámolható kedvezményt.
( Munkatársunktól )
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa