Asztalosvizsgát tett Varga Judit volt igazságügyi miniszter
Varga Judit bemutatta a vizsgamunkáját is.
Facebook-oldalán jelentette be Varga Judit volt igazságügyi miniszter, hogy államilag elismert asztalos szakmai bizonyítványt szerzett, és a képen az általa készített vizsgamunkája, egy fiókos TV-szekrény látható.
„Tanultunk farostokról és vízszállító sejtekről, gombákról és farontó bogarakról, lombos és tűlevelű fafajokról, asztalos gépekről és kézi szerszámokról, ragasztásról és felületkezelésről. Műszaki rajzoltunk, gyalultunk, táblásítottunk, fűrészeltünk és véstünk 15 hónapon át hidegben, melegben egyaránt, közben készítettünk hokedlit, ablakkeretet, szerszámosládát és éjjeli szekrényt is. Mindig jó kedvvel, a mesterség és a fa iránti őszinte rajongással jöttünk. Mert mindenkinek volt egy története, egy álma azért, hogy itt legyen. Akár úgy, hogy már 15 évesen itt kezdte, akár úgy, hogy egy egészen másfajta karrierből kilépve, később érkezett. Ez persze még csak a kezdet. Tudom, hogy innen még nagyon sok munka és legalább 50 évig tartó, alázattal teli tanulás vezet az asztalos szakma igazi, magabiztos elsajátításához. Az első lépést azonban már megtettem.” – írja a posztjában.

forrás: Facebook
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
Egy miskolci futár állította be a 2015-ös rekordot. Teljes cikk
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
- A teljesítmény-elvárások összetettebbek, mint egy piaci cégnél - interjú az SZTE kancellárával 2 hónapja
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 2 hónapja
- Új kommunikációs vezető az Auchannál 3 hónapja
- Repkednek a milliók – Így alakultak a parlamenti alkalmazottak bérei 3 hónapja
- Új HR vezető a Debrecen International Airportnál 3 hónapja
- Távozik az RTL-től Endrei-Kiss Judit HR vezérigazgató-helyettes 3 hónapja
- Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon 4 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 4 hónapja
- A vezető nem chatbot és osztódni sem tud 5 hónapja
- Ingyen túlóra? Az X generációnak természetes, a Z-nek abszurd 6 hónapja
- Orbán Viktor megemelte a kormánytagok fizetését – Itt vannak a számok 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa