Autisták a turizmusban
A tatai Esőemberekért Egyesület és az általa alapított nonprofit társaság csaknem 120 millió forintos támogatást kapott autista és megváltozott munkaképességű emberek foglakoztatására - tájékoztatta az egyesület elnöke az MTI-t.
A pályázati támogatásból egy tekergőnek nevezett szolgáltatást is indítanak, melyben sörkerékpárokról mozgóárusként kínálják az egyesület gondozottjai által készített kézműves termékeket. Három olyan speciális kerékpárt vásárolnak, amelyre 14 ember ülhet fel, akik egymással szemben tekernek, a járművet pedig egy sofőr irányítja. A sörbicikli közepén bárpult található, ott értékesítik az egyesület által készített árukat.
A szervezet által alapított HELP Nonprofit Kft. saját telephelyén alakít ki egy borecet készítésére, valamint más itt termelt növények további feldolgozására alkalmas helyszínt. A műhelyben tizenketten dolgozhatnak napi négy órában.
Az Esőemberekért Egyesület és nonprofit kft.-je jelenleg együttesen 64 megváltozott munkaképességű embert foglakoztat, akik a kézműves termékek előállítása mellett csomagolnak, műanyag autóalkatrészek utókezelését végzik, és nyomdaipari szolgáltatást nyújtanak.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Olyan munkahelyet hozunk létre, ahol mi is szívesen dolgoznánk - fókuszban a munkavállalói jóllét 2 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 2 hete
- Meghosszabbított határidő: még pályázhatnak a felelős kkv-k 15 milliós támogatásra 2 hete
- Új elnök a Magyar Elektrotechnikai Egyesület élén 3 hete
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 3 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 4 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 4 hete
- Íme 40 megbízható munkaadó 1 hónapja
- Június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre 2 hónapja
- Munkavállalói jóllétre irányuló pályázatot írtak ki, 4 millió forintot kap a nyertes 2 hónapja
- Újabb vissza nem térítendő támogatási program indul a vidéki mikro- és kisvállalkozásoknak 2 hónapja