Az aktív román lakosság tizede dolgozik külföldön
1990 óta a románok 15 százaléka rendelkezik külföldön munkával - közölte a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) bukaresti irodája. A külföldön dolgozók közel felének nincsen engedélye.Az iroda adatai szerint 2001 óta a kétszeresére nőtt a kivándorlók száma: jelenleg mintegy 850 ezer román dolgozik az Európai Unióban, főként Olaszországban, Németországban, Spanyolországban és Magyarországon.A külföldön dolgozó románok 53 százaléka legálisan vállal munkát, a többieknek nincs erre hivatalos engedélyük. Tavaly a románok 2 milliárd eurót vittek vissza hazájukba.(MTI)Korábban:Románia 2012-2014-ben vezetné be az eurót80 százalékkal nőttek a román földárakKésőbb lesz adóemelés RomániábanJúliustól bevezetik Romániában az új lejt
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
További cikkek
Ilyen kedvező adóügyi változások léptek életbe január 1-től
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes... Teljes cikk
180 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése, Kövér László majdnem hatmilliót kereshet márciustól - Így nő a képviselők bére
Sulyok Tamás köztársasági elnök fizetése csaknem félmillió forinttal emelkedik. Teljes cikk
Így emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére januártól
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kapcsolódó hírek
A tudás törvényei: a megértés kulcsa