Az amerikaiak több mint fele nyugdíjba vonulás után is dolgozna
A felmérésben megkérdezettek több mint fele aggódik az infláció és az anyagi helyzete miatt.
Az Egyesült Államok dolgozói egyre nyitottabbak, hogy idősebb korukban is dolgozzanak. Egy 2023 szeptemberi jelentésben a megkérdezettek 58%-a mondta azt, hogy nyitott a nyugdíj utáni munkavállalásra, ha nem is a határozatlan ideig tartó munkavégzésre – írja a HR Drive.
A motiváció egy része pénzügyi jellegű. A válaszadók több mint fele mondta az Empower-nek, hogy aggódik az infláció vagy az anyagi helyzete miatt; a megkérdezettek közel fele a váratlan kiadások miatt aggódik. A cég egyik vezető pénzügyi tanácsadója nyilatkozatában elmondta: „Az ideális nyugdíjas év meghatározás egyéni, és a prioritásoktól, értékektől és céloktól függ - mind a pénzügyi, mind a személyes céloktól”.
Hasonlóképpen, 10-ből majdnem 4 munkavállaló azt mondta, hogy a nyugdíjba vonulás utáni munka segítené őket abban, hogy megmaradjon a hétköznapi rutinjuk, valamint hogy testüket és elméjüket aktívan tartsák.
Az EBRI megállapításaival kapcsolatban Craig Copeland, a Wealth Benefits Research igazgatója elmondta: „A Baby Boom generációnak a 65 évnél fiatalabb korosztályokból való kimozdulása még idősebbé tette az idősebb munkavállalók összetételét”. Hasonlóképpen, Copeland megjegyezte, hogy az idősebb munkaerő egyre sokszínűbbé válik, „mivel a fehér amerikaiak kisebb hányada alkotja az 55 éves vagy idősebb népességet”.
Mivel az idősebb munkavállalók aránya folyamatosan növekszik, az Egyesült Államok Egyenlő Foglalkoztatási Esélyek Bizottsága az 1967. évi, az életkoron alapuló foglalkoztatási diszkriminációról szóló törvény (Age Discrimination in Employment Act of 1967) érvényesítésével követeli az életkoron alapuló diszkriminációval kapcsolatos követeléseket. Az EEOC tavaly 12 pert indított az életkoron alapuló megkülönböztetés miatt - főként a felvételre és elbocsátásra vonatkozóan -, és öt pert érdemben megoldott, derül ki a Office of General Counsel adataiból.
HR Drive
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint a vállalatok nagy része biztosít valamilyen formában AI-képzést, de a munkavállalók nagy része úgy érzi, több ilyen... Teljes cikk
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában. A brit statisztikai... Teljes cikk
Egy friss kutatásból kiderül, hogy a minőségi munkát végző munkavállalók nemcsak elégedettebbek, hanem egészségesebbek, elkötelezettebbek és... Teljes cikk
- Már csak alig több mint két hét maradt az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére 2 hete
- Elfogadták jogszabályt: így vezetik be a 14. havi nyugdíjat 2 hete
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 2 hete
- Magyarország régiós szinten is rosszul áll a nemi esélyegyenlőségben 2 hete
- 280 ezer forint ingyenpénzt is bezsebelhetünk, ha év végéig lépünk 2 hete
- Így kell kiszámolni a nyugdíjat 2026-ban - Mutatjuk a lépéseket 3 hete
- Lesújtó számok: ennyi magyar nő küzd szexuális problémákkal és társadalmi nyomással 3 hete
- Csak minden ötödik nő érzi, hogy kényelmesen vonulhat nyugdíjba 3 hete
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 3 hete
- Mire számíthatnak a nyugdíjasok 2026-ban? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók 4 hete
- A gyermekes és gyermek nélküli háztartásokban élők foglalkoztatási rátája nemek szerint az EU tagállamaiban 1 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja