kapubanner for mobile
Megjelent: 16 éve

Az MSZP 110 százalékos vezetőket keres

Gyurcsány Ferenc olyan vezetőket keres maga mellé, akik egy válságszituációban képesek felsorakozni a közös út mellett. 110 százalékos emberek kellenek az MSZP vezetésébe, akik nem kacsintgatnak ki - indokolta indulását az alelnöki posztért Mesterházy Attila az ATV reggeli műsorában.

A frakcióvezető-helyettes elmondta, természetes elvárás Gyurcsány Ferenc részéről, hogy olyan vezetőket keres maga mellé, akik egy válságszituációban egy csapatként dolgoznak.

"Ha nem így tennénk, saját magunkat vernénk meg" - nyilatkozta Mesterházy, aki úgy véli, az elmúlt időszakban a szocialista pártban összezártak a platformok és fegyelmezettebben működött a frakció is.

A politikus az előző tisztújításon nem szállt versenybe az alelnöki tisztért, most azonban más a helyzet.

"Három választási kampány lesz másfél éven belül, amelyhez 110 százalékos emberek kellenek. Ezért érdemes beszállni. Van ambícióm arra, hogy többet tegyek hozzá a közös munkához" - mondta a frakcióvezető-helyettes.

Az új helyzet jele már az is, hogy Gyurcsány Ferenc kialakított egy stratégiai-előkészítő csapatot, amelynek a párt vezetői és a frakcióvezető a tagja.

A ferencvárosi időközi választás eredményéről Mesterházy elismerte, hogy az országosan jobban álló párt nyert, jelentős fölénnyel. Mint mondta, ebből nem vonna le messzemenő következtetést, mivel az MSZP évek óta nem nyert időközi választást, miközben az országgyűlési választásokon kétszer is sikerrel szerepelt.

A január 29-ei rendkívüli parlamenti ülésszakon a kormány szeretné az ellenzék támogatását is megnyerni a válságkezelő lépésekhez.

Híradó/MTI
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt

Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat a bíróság. Teljes cikk

Fontos értesítés érkezik a NAV-tól június közepétől

Június közepétől több mint 1,9 millióan kapnak adószámla-értesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV), érdemes mielőbb rendezni a... Teljes cikk

Halálos munkahelyi baleset történt a 14. kerületi önkormányzat egyik cégénél

A cég a történtek kivizsgálása és a hasonló esetek megelőzése érdekében minden szükséges lépést megtesz. Teljes cikk