Bőkezűen támogatja az állam a cégeket
2013-ban csak Málta költött többet a cégek állami szubvenciójára az Európai Bizottság statisztikái szerint. Magyarországon a GDP 1,6 százaléka fordítódik erre a célra, ami az uniós átlag háromszorosa, írja a Napi.hu.
2010 óta 48 cég részesült egyedi kormánydöntés alapján 91 milliárd forintos állami támogatásban. Ehhez adódik még a társasági adóból adott 133 milliárdnyi fejlesztési célú kedvezménynél a NAV-tól.
Az ekd négy legnagyobb kedvezményezettje 2010 óta az Audi, az Apollo Tyres, a Hankook és az Opel Szentgotthárd, együttesen 47 milliárd forintot kaptak a magyar adófizetőktől.
A 48 vállalkozás négy év alatt 11 990 fővel bővült. Ezt az ekd-támogatással elosztva azt kapjuk, hogy minden egyes munkahely 7,6 millió forintba került.
Napi.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 4 napja
- 700 munkahely válik betonbiztossá Pápán – újabb milliárdos beruházás érkezett 5 napja
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 6 napja
- Munkahelyi szexuális zaklatás: mit tehet a HR és a vezetés? 6 napja
- Negyven éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen ez a magyar férfi 1 hete
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 2 hete
- A wellbeing-paradoxon: kinek a dolga, hogy jól legyünk a munkahelyen? 2 hete
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hete
- Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global 2 hete
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 2 hete
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 2 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben