kapubanner for mobile

Bővült a közfoglalkoztatás, nőtt a szezonális munkalehetőség Zalában

A közfoglalkoztatás bővüléséből, valamint a szezonális munkaerőigények növekedéséből adódóan ezer fővel mérséklődött májusban a nyilvántartott álláskeresők száma Zala megyében - közölte a Zala Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja.

images

Május végén 14.300 álláskeresőt regisztráltak a kirendeltségeken, 6 százalékkal kevesebbet, mint áprilisban, és 5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban.

Májusban a munkáltatók 1300 új álláshelyet jelentettek be, míg áprilisban 2000, tavaly májusban pedig egy feldolgozóipari cég magas felvételi szándéka miatt 2800 ezer betöltetlen álláshely volt a megyében. A cégek az előző hónapról áthúzódó állásajánlatokkal együtt 2600 embernek ajánlottak munkalehetőséget májusban. Május végén 1300 betöltetlen álláshely volt a megyében.

A tavasz utolsó hónapjában 1300-an veszítették el állásukat. Közülük 350-en segéd- vagy alkalmi munkásként dolgoztak korábban, de a kereskedelemben és a vendéglátóiparban foglalkoztatottak közül is 200-nál többen kerültek a regisztrációba.

Májusban 2300 ember került ki a nyilvántartásból, közülük 1600-an tudtak munkába állni. Csaknem 900 embert segéd- vagy alkalmi munkásként alkalmaztak, 300-an a kereskedelemben és a vendéglátóiparban, 200-an pedig az építőiparban találtak munkát. Mintegy félezer ember munkába állása támogatott keretek között történt, míg 1100 fő az elsődleges munkaerőpiacon talált állást.

Az év első öt hónapjában 8400 álláskereső állt munkába Zala megyében, közülük 4100 támogatott álláshelyen. Május végén csaknem 11 százalékos volt a munkanélküliségi ráta a megyében. A megyei átlagot meghaladó, mintegy 14-15 százalékos volt az álláskeresők aránya Nagykanizsa és Letenye térségében, míg Lenti, Zalaegerszeg, és Zalaszentgrót körzetében a gazdaságilag aktív népességhez képest 10 százalék alatti a nyilvántartott álláskeresők száma.
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet?

Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV március második felében

A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk

Már elérhetőek az szja-bevallási tervezetek!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az... Teljes cikk